Příběh piva: jak se Češi stali národem pivařů

Publikuje: David Bárta — 07. 11. 2023
Zdroj: David Bárta - redakční text
Úvodní stránka » Magazíny » Příběh piva: jak se Češi stali národem pivařů

Češi – národ pivařů. Od středověku po současnost. Pivo zůstává klíčovou součástí jejich kultury a identity.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že pro většinu lidí na světě je Česká republika synonymem s pivem. Češi se chlubí dlouhou tradicí pivovarnictví a láskou k tomuto osvěžujícímu nápoji. Ačkoli jsou známí také pro svou historii, architekturu a umění, pivo je stále středem pozornosti v této středoevropské zemi. Proč jsou Češi tak vášniví milovníci piva a jak se vyvíjí tato kultura pivařů?

Historie piva v České republice

Historie piva v České republice sahá až do středověku. První zmínky o pivovarnictví v této oblasti pocházejí z 9. století, a od té doby se pivo stalo nedílnou součástí české kultury. České města a vesnice se brzy staly domovem mnoha malých pivovarů, kde se vařilo tradiční české pivo s vysokým obsahem chmele a sladu. Kvalita českého piva brzy získala mezinárodní uznání a stala se jedním z exportních artiklů České republiky.

Zrození piva

„Počátky výroby piva jsou pro nás dnes zahaleny tajemstvím a vzdáleny tisíce let. Její doklady nám poskytují nálezy naklíčeného obilí (zde však nemusí vždy jít o slad, ale i o surovinu na výrobu sladké kaše či sladkého nápoje nebo důsledky špatného uskladnění) nebo nálezy rostlin používaných k ochucení piva. Nálezy naklíčeného obilí se objevují již od doby bronzové (2300-800 př. Kr.) až do středověku. Dále je tato výroba doložena pozůstatky sladoven či sušících pecí na slad, které však pocházejí většinou z období velkovýroby ve starověku či středověku,“ uvádí k tématu web beerweb.cz.

Z doby římské (0-400 po Kr.) pak pochází z Anglie okolo sta sušicích pecí a podobné máme doloženy i ze středověku. Můžeme předpokládat, že tento proces nemohl být vzhledem ke značné náročnosti výroby (velké množství vody, obilí, velké nádoby, palivo) uskutečňován před neolitem (asi 5500-4500 př. Kr.). Podstatnou částí výroby piva je kvašení, k němuž dochází ve směsi obilí a vody samovolně účinkem divokých kvasinek ze vzduchu a lze uvažovat o tom, že pivo bylo objeveno nejspíše náhodou. Někteří badatelé se domnívají, že to byla chuť na pivo, která přivedla člověka k pěstování obilí,“ píše se dále na webu.

Chuť a také trvanlivost piva se zlepšovala rostlinnými přísadami či také ovocem. Chmel se pěstoval v západní Evropě od 8.- 9. stol. po Kr., u Slovanů od 11. stol., zobecněl však až v pozdním středověku, kdy se z něj stala výnosná plodina pěstovaná hojně v okolí měst. Do té doby se k dochucování piva používala vřesna obecná, květy tužebníku jilmového, listy rojovníku bahenního a vratiče obecného, šalvěj luční a také oddenky kuklíku městského s karafiátovou vůní,“ dodává pivařský web beerweb.cz.

Kulturní význam piva v české společnosti

Pivo hraje významnou roli v české společnosti a kultuře. Češi mají mnoho tradic a zvyků spojených s pitím piva, včetně „pivní zahrádek“ (venkovních hospod) a „degustací piva“ v místních pivovarech. Pivo je také neodmyslitelnou součástí českých oslav, jako jsou svatby, narozeniny a Vánoce. Dokonce i česká kuchyně často obsahuje recepty s pivem, jako je tradiční „svíčková na smetaně.“

„Koncem října proběhlo pod záštitou mediální skupiny A11 a magazínu CEO vyhlášení prestižní ankety o nejlepšího CEO roku. A náš ředitel Petr Dvořák si ze slavnostního večera odnesl hned dvě ocenění: cenu za absolutní vítězství a také prvenství v kategorii zemědělství a potravinářství,“ uvedl v tiskové zprávě budejovickybudvar.cz.

Ocenění přišlo symbolicky v roce, kdy Petr Dvořák oslavil šest let v čele Budějovického Budvaru. Za tu dobu národní pivovar zaznamenal řadu velkých úspěchů na české i mezinárodní scéně.

„Velice si tohoto ocenění vážím. Neberu to nicméně jako osobní úspěch, ale především jako uznání celkové strategie a práce celého Budějovického Budvaru. Snažíme se prosazovat naší vlastní značkou a produktem na velice náročných trzích, a to jak doma, tak v zahraničí. Denně poměřujeme své síly se světovými giganty v oboru. I proto si umíme vážit každého úspěchu,“ uvedl Petr Dvořák.

„Přehled nejúspěšnějších mužů magazínu CEO je tradiční součástí aktivit mediálního domu A11. Jednotliví kandidáti jsou do ankety vybíráni ze všech zásadních segmentů české ekonomiky. Cílem je ocenit přínos osobností z různých oblastí domácího podnikatelského světa,“ dodává společnost budejovickybudvar.cz na svém webu.

Různorodost českého piva

Česká republika je známá pro různorodost piva, které nabízí. Zdejší pivovary vaří mnoho druhů piva, včetně ležáků, Pilsnerů, tmavých piv a nefiltrovaných variant. Češi jsou hrdí na své pivo a soutěží v tom, kdo vaří to nejlepší. Významné pivovary, jako Pilsner Urquell, Budweiser Budvar – Národní pivovar a Kozel, mají své věrné příznivce po celém světě.

Budoucnost českého piva

I když je česká pivařská kultura silná a pevně zakotvena v historii země, čelí několika výzvám. Zvýšená konkurence na trhu s pivem a změny vkusu spotřebitelů mohou ovlivnit tradiční české pivo. Pivovary se však snaží udržet krok s novými trendy tím, že vytvářejí inovativní piva a spolupracují s místními farmáři a chmelaři.

Češi jsou národem pivařů, a to je něco, co spojuje lidi po celé zemi. Pivo je nejen oblíbeným nápojem, ale také způsobem života a důležitou součástí české identity. Bez ohledu na to, jak se bude česká pivní kultura vyvíjet, je jasné, že láska k pivu zůstane stále živá a bude trvat ještě mnoho generací.

Český příklad pro svět: střední Evropa v cestě za udržitelnými pivy

Poznámka autora: Česká republika je známá nejen svým vynikajícím pivem, ale také svým příkladem v oblasti udržitelného pivovarnictví. Mnoho českých pivovarů se snaží snižovat svůj ekologický otisk, což může být inspirací pro pivovary po celém světě. (David Bárta, redakce).

Česká republika se může pyšnit výjimečným pivovarnickým dědictvím, ale také vedením v oblasti udržitelného pivovarnictví. Mnoho českých pivovarů se zaměřilo na snižování svého ekologického otisku. Toto úsilí zahrnuje recyklaci odpadu, používání obnovitelných zdrojů energie a spolupráci s místními farmáři na získávání tradičních surovin.

DŘÍVE JSME PSALI:

Překonání rekordu v rychlostním vypití půllitru piva

David Bárta — 04. 08. 2023
O nový rekord se v Pelhřimově pokusí Martin Šimeček. Pivní rekordman ukáže Česku, jak se to dělá.

Jedním z nejvýraznějších příkladů je například Pivovar Kozel, který je známý pro své úsilí o udržitelnost. Pivovar Kozel se snaží minimalizovat svůj vliv na životní prostředí tím, že recykluje vodu, používá obnovitelnou energii a udržitelné zemědělství pro pěstování chmele a ječmene. Takový přístup může sloužit jako vzor pro další pivovary na celém světě, kteří se snaží snížit svůj ekologický otisk.

Česká republika a její vášeň pro pivo jsou jasným důkazem toho, jak pivo může spojovat lidi a formovat kulturu a tradice. Ať už jste milovníkem piva nebo ne, nemůžete než obdivovat bohatou historii a vášnivý vztah, který Češi mají ke svému národnímu pokladu. Pivo je nejen obyčejným nápojem, ale i symbolem českého dědictví a identity.

Použité zdroje: Budweiser Budvar – Národní pivovar (tiskový servis), redakční informace, poznatky a zdroje, beerweb.cz,
(redakční text – David Bárta)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu