Překonání rekordu v rychlostním vypití půllitru piva

Publikuje: David Bárta — 04. 08. 2023
Zdroj: Miroslav Marek / ag. Dobrý den – české rekordy
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Překonání rekordu v rychlostním vypití půllitru piva

O nový rekord se v Pelhřimově pokusí Martin Šimeček. Pivní rekordman ukáže Česku, jak se to dělá.

Magazín UdálostiExtra.cz o tématu dnes informoval prezident agentury Dobrý den – české rekordy Miroslav Marek s tím, že držitelem dosavadního nejlepšího, oficiálně zaregistrovaného, výkonu v této disciplíně je Martin Staffa z Boskovic, který dokázal půl litru 10° piva ze sklenice vypít v čase 2,03 vteřiny.

Pivo je v naší zemi nejen nápojem, ale i lidovou zábavou. „Češi se rádi nechávají svým tradičním nápojem inspirovat k nejrůznějším soutěžím i rekordům v řadě oborů. Tušili jste třeba, že existuje pivní lahev vysoká 208 cm (vytvořená ze standardní pivní eurolahve o objemu 0,5 litru), že do největšího skleněného „půllitru“ se vejde 38 litrů piva (oba rekordní výrobky jsou k vidění v expozici Zlaté české ručičky pelhřimovského Muzea rekordů),“ uvedl Miroslav Marek.

Věřili byste, že ve štafetovém závodě na 100 x 1 pivo vytvořila na akci pořádané Sborem dobrovolných hasičů Velké Zboží-Poděbrady domácí štafeta rekord časem 9:52 min, což představuje průměr méně než 6 vteřin na jeden půllitr (i s přiťuknutím), že Miloš Hůlka zvládl za 3:38,61 min otevřít lahvové pivo 29 různými předměty (nůžky, dřevěný špalík, žehlička, zednická lžíce, zapalovač, peněženka, přívěsek na krk, monočlánek, svítilna, sekera, kuchyňský nůž, klíč, dámská lodička, angličák, kartáč na nádobí, kámen, dřevěný metr, polévková lžíce, ešus, mobilní telefon, čepice, prsten, opasek, děrovačka, barva ve spreji, smaltovaná tabulka, plechový vingl, hřebík)..?“ doplnil prezident agentury Dobrý den – české rekordy.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nejstarší aktivní krasobruslařka v České republice se zapsala do knihy rekordů

David Bárta — 21. 07. 2023
Paní Janě Přibylové z Tanvaldu bylo v květnu 77 let. Přesto se stále věnuje své sportovní lásce – krasobruslení, a to na mezinárodní scéně ...

Výpis z České databanky rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov – pití piva na rychlost:

Rychlostní vypití tupláku

Na Jihoměstských pivních slavnostech vypila Hana Pospíšilová 1 litr piva Jihoměšťan 11° EPM za 8,32 s. Martin Staffa z Boskovic dokázal totéž za 3,31 s. Těchto rekordů bylo dosaženo v Okrouhlé na tradiční akci Okrouhlecký tuplák.

Rychlostní pití 0,5 l piva ve stoji na hlavě

David Kopecký z Prostějova dokázal vypít ve stoji na hlavě 0,5 litru 10° piva z pivní sklenice za 5,97 s.

Pití lahvového piva ve stoji na rukou

Miloš Koželuh z Pelhřimova vypil 0,5 litru lahvového piva ve stoji na rukou za 17,98 s.

Štafeta 5×1 pivo

V disciplíně, při níž si členové pětičlenného týmu vždy po dopití půllitru musí ještě přiťuknout, dosáhl kombinovaný česko-slovenský tým času 13,18 s. Stejným způsobem vypilo 5 žen v Ústí nad Orlicí 5 piv za 36,8 s.

Pití piva pod vodou

Ponořen pod vodní hladinu pelhřimovské kašny vypil Jiří Bartoška na festivalu Pelhřimov – město rekordů na jeden jediný nádech dvě lahvová piva (2× 0,5 l) v čase 32,17 s. Se třemi třetinkami dosáhl času 37,66 s.

Štafeta 5× 1 pivo pod vodou

Pětičlenný tým potápěčů ve složení Jaroslav Polák, Jiří Hurda, Jiří Bartoška, Petr Zlatuška a Martin Štěpánek vypil na festivalu Pelhřimov – město rekordů pod vodou štafetově pět lahvových piv v čase 2:18,31 min.

-db, red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu