Je Branišovský les bránou do jiné dimenze? aneb místo, kde se zachvěje vaše nitro

Publikuje: David Bárta — 18. 12. 2022
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Magazíny » Je Branišovský les bránou do jiné dimenze? aneb místo, kde se zachvěje vaše nitro

Četli jste někdy o místě, kde se to přímo hemží tajuplnými a děsivými příběhy? Byli jste někdy v prostředí, kde vám bylo nevolno?

Nebo kde vám běhal mráz po zádech?

Tímto místem je les Bor neboli Branišovský les. Nachází se v jihočeském kraji. Podle wikipedie není vůbec jednoduché doložit původ podivných příběhů a nevysvětlitelných událostí, jež se silně dotýkají paranormálních procesů. Lidé slyší neznámé hlasy a brnění po celém těle.

Podle dochovaných historických záznamů zde lidé předčasně ukončují svůj život. Rovněž zde došlo k mnoha vraždám. Nejvyhledávanějším místem v lese pro ukončení svého života byl tzv. strom oběšenců. Lidé se tomuto vykácenému stromu raději vyhýbá, neboť z něj sálá silná negativní energie.

Vrahem je bažina

Podle webu Vyslapy.cz zde stála osada obklopená bažinami. Tyto bažiny byly vskutku skrytou nebezpečnou pastí pro návštěvníka lesa. Bažina naprosto dokonale splynula s vnějším přírodním okolím. Tudíž návštěvník snadno spadl do této pasti a utopil se. Těchto utopení je nespočet, jak dále tvrdí již výše zmíněný web. Další příčinou úmrtí je neznámý hlas ve vaší hlavě, který vás nabádá k sebevraždě. Dožene vás k šílenství a vám nakonec v opuštěné noci nezbývá nic jiného, než si vzít život.

Občas se údajně prostorem mihnou rudě zbarvené zářící oči, jež vás k smrti vyděsí a přivodí vám jistou dávku nemilosrdného adrenalinu.

Záhada černé postavy

Napříč staletími se lidé z různých dob shodnou na jedné věci. Lesem se prý prochází mlhavě zahalená černá postava, jenž děsí citlivější návštěvníky. Záhadná černá postava má na hlavě klobouk a černý plášť. Jedná se o strážce lesa, který chrání běžné pozemšťany od zdejšího třeskutého zla. Je zajímavé, že na mnoha strašidelných místech po světě se v různých příbězích zmiňuje o této postavě.

Vojenské osazenstvo

Je také třeba zmínit, že v komunismu zde pobývali vojáci. Muniční sklad a střelnice byli součástí tohoto prostoru. Dosud není vysvětlené, jak je možné, že při mrazivě klidné noční atmosféře se několik vojáků navzájem postřílelo. Údajně se podle webu Kudy Z Nudy jeden z vojáků proměnil v neznámou bytost. Z ponurého houští prý vycházela mlhavá silueta. Hraje v tom roli jakási nadpřirozená síla?

Brána do jiné dimenze?

Podle webu Českého rádia se kolem roku 1960 místní nájemník vracel na kole domů z Českých Budějovicích. Jeho časovou rutinou bylo vyjíždět z místa v šest hodin večer. Jakmile projížděl tímto lesem, tak viděl mihotavě se čeřící realitu. Před očima se mu les proměňoval ve vlnící dimenzi. Zatímco byl do hodiny doma, tak tentokrát mu to trvalo devět hodin. Je možné, že zde je čas ovlivněný paranormální průzračnou aktivitou?

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu