Hledání lásky online: jak se vyhnout Internetovým podvodům a najít pravou lásku?

Publikuje: Nikola Macáková — 28. 01. 2024
Zdroj: Nikola Macáková - redakční text
Úvodní stránka » Magazíny » Hledání lásky online: jak se vyhnout Internetovým podvodům a najít pravou lásku?

Přemýšlíte, proč se nemůžete zamilovat? Zjistěte, jak rozpoznat podvodné profily a najít skutečnou lásku v digitálním světě.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že se jedná o redakční názor a poznatky s odkazem na uvedené zdroje.

V dnešní době, kdy digitální technologie ovlivňuje téměř každý aspekt našeho života, se stále více lidí obrací na internetové seznamky v naději najít lásku. Avšak s rostoucím počtem uživatelů na těchto platformách roste i počet podvodníků, kteří se snaží využít důvěřivost a touhu po lásce pro vlastní prospěch. Jak se tedy můžete vyhnout podvodům a zároveň najít skutečnou lásku online?

DŘÍVE JSME PSALI:

Láska: plamen vášně nebo věčná síla?

David Bárta — 17. 10. 2023
Láska je nejhlubší pnutí lidského srdce. Je námětem mnoha písní, básní a příběhů po celá staletí. Má láska věčný plamen ...
  1. Rozpoznávání podvodných profilů: nejdůležitější je být ostražitý. Podvodné profily často vykazují určité znaky, jako jsou nejasné nebo příliš ideální fotografie, málo osobních informací, nebo přehnané příběhy. Pokud se profil zdá příliš dobrý, nejspíš je to podvod.
  2. Ověření identity: nebojte se požádat o videohovor nebo osobní setkání v bezpečném prostředí. To je jeden z nejlepších způsobů, jak ověřit, zda osoba na druhé straně obrazovky je skutečná.
  3. Opatrnost při sdílení osobních informací: nikdy nesdílejte citlivé osobní informace, jako jsou finanční údaje nebo adresa bydliště, dokud si nejste jisti, že osoba je důvěryhodná.
  4. Pozor na rychlý vývoj vztahu: podvodníci často tlačí na rychlý vývoj vztahu. Pokud se někdo snaží příliš rychle posunout vztah na další úroveň, může to být červená vlajka.
  5. Využití ověřených seznamovacích platforem: vyberte si seznamovací platformu s dobrým hodnocením a ověřovacími procesy. Tyto platformy investují do bezpečnostních opatření, aby chránily své uživatele.
  6. Vzdělávání se o nekalých praktikách: informujte se o běžných podvodných taktikách, jako jsou lovec na peněženky, catfishing nebo phishingové útoky. Tím se lépe připravíte na rozpoznání podvodných aktivit.
  7. Emocionální bariéry v online seznamování: vědomí možných podvodů může způsobit, že se budete bát zamilovat. Je důležité si uvědomit, že ne všichni lidé online jsou podvodníci. Naučte se důvěřovat svým instinktům a postupně otevírat své srdce.
  8. Hledání skutečného spojení: místo zaměření na množství zpráv a interakcí hledejte kvalitní komunikaci. Skutečné spojení vyžaduje čas a úsilí obou stran.
  9. Překonání strachu z odmítnutí: odmítnutí je součástí hledání lásky, ať už online nebo v reálném světě. Naučte se ho akceptovat jako přirozený aspekt seznamování a neberte ho osobně.
  10. Naučte se naslouchat svým pocitům: vnímejte své pocity při komunikaci s potenciálním partnerem. Pokud se cítíte nepříjemně nebo nesvůj, nebojte se ustoupit.
DŘÍVE JSME PSALI:

Láska, sex a něžnosti aneb která znamení jsou nejvíce odvážná

Nikola Macáková — 16. 05. 2023
Znáte se již nějaký ten pátek, chodíte spolu do kina, na obědy i večeře, dokonale se ve všem shodnete a při ...

Seznamování pod taktovkou AI a ChatGPT

Online normy ovlivnily i naše „offline chování“, vytrhly nás z reality. Často si v seznamovacích aplikacích dovolíme věci, které bychom si v reálném světě nedovolili…
Ano, je dobře výzkumně zmapované, že lidé se k sobě v online prostoru chovají hůř. Dovolí si mnohem víc než v osobním kontaktu. Anonymita seznamek navíc svádí k tomu, že není moc velké riziko ztráty reputace. Když nás v online prostoru někdo vyghostuje (přestane komunikovat, pozn. red.), tak se to nikdo nedozví. A tím se toto chování také posiluje. Protože když to někdo udělá mně několikrát za sebou, tak to možná pak začnu dělat taky,“ píše k tématu portál iDnes.cz.

Ghosting ale může být pro někoho dost zraňující…

Je těžké nebrat si ho osobně. „Nejlepší strategie ale za mě je trochu přijmout, že k seznamování patří. Brát to tak, že chování člověka dopředu neodhadnu, nebrat to jako svou zodpovědnost a uvědomit si, že když mě někdo vyghostuje, tak to nemusí nutně říkat něco o mně. Anebo může – vypovídá to třeba o nekompatibilitě s druhým člověkem. Hlavní je nebrat ho jako vlastní selhání a rychle přesunout pozornost jinam, třeba k člověku, který má o kontakt se mnou také zájem,“ konstatuje dále iDnes.cz.

Jak do online seznamování zasahuje kromě gamifikace ještě také umělá inteligence?

Seznamovací aplikace ji používají už delší čas, aby zlepšili párovací algoritmus. Jak přesně propojování (tzv. match) funguje, to je obchodní tajemství, to žádná seznamka samozřejmě neprozradí. Většina z nich se zřejmě na základě našeho chování naučí naše preference a také vnímá reakce uživatelů na náš profil.

Dobrý příklad využití AI u velkých seznamek je třeba funkce „smart photo“ na Tinderu, která za uživatele vybírá nejlepší fotku, na níž uživatelé reagují. Velkým tématem je ale také jak samotní uživatelé seznamek používají umělou inteligenci. Čím dál víc lidí používá ChatGPT ke zlepšení bia nebo vymyšlení první zprávy. Nově také vznikají aplikace, které mají pomáhat trénovat vztahové dovednosti. Otázka ale je, jestli se to skutečně děje a jestli je zdravé zaměřit se na vztahy ve virtuálním prostoru. Ale je to novinka a předpokládám, že v tom ještě nastane obrovský boom,“ dodává iDnes.cz.

Internetové seznamky mají potenciál spojit lidi, ale je důležité pamatovat na rizika a chránit své srdce i osobní informace. „S trochou opatrnosti a správnými nástroji můžete svůj online seznamovací zážitek učinit bezpečným a možná i příjemným,“ dodává závěrem redakce našeho magazínu.

Použité zdroje: udalostiextra.cz, iDnes.cz,
redakční informace, poznatky a zdroje,

(redakční text)*

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu