Již v dubnu bude mít premiéru komedie s názvem Prázdniny s Broučkem

FOTOGALERIE VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 13. 03. 2024
Zdroj: Marie Horovitzová
Úvodní stránka » Kokteil » Již v dubnu bude mít premiéru komedie s názvem Prázdniny s Broučkem

Letos se k moři pojede stylově. Učitel Honza a foodblogerka Monika se vydají na pořádné dobrodružství obytňákem.

Magazín UdálostiExtra.cz o premiéře nové komedie informovala Marie Horovitzová z thepr.cz s tím, že Monika se těší na to, jak natočí další epizodu svého blogu z čerstvých mořských plodů a Honza se vidí s vychlazeným pivem u bazénu, zatímco děti zabaví animační programy. Co by jim mohlo jejich skvělé plány překazit? Film Prázdniny s Broučkem bude mít premiéru už 18. dubna.

Plakát k filmové komedii „Prázdniny s Broučkem“ Zdroj: Marie Horovitzová / bontonfilm.cz (tiskový servis)

V novém českém snímku se můžete těšit v hlavních rolích na Lukáše Příkazkého a Báru Polákovou. „Já hraju učitele a jsem rád, že mojí filmovou manželkou je právě Bára. Známe se spolu už od DAMU, já jsem byl o ročník níž, a poprvé jsme si spolu zahráli už na škole. Bára hrála hlavní roli, a protože jich bylo málo, tak byly role doplněny studenty z dalších ročníků. Tehdy jsme spolu hráli poprvé. Pak jsme se znovu setkali v Rubínu a teď v komedii Prázdniny s Broučkem,“ vypráví Lukáš Příkazký.

Monika v podání Báry Poláková se rozhodne, že vezme manžela a své dvě děti na dovolenou obytňákem Broučkem, který zdědila po svém tátovi. Její manžel si sice představoval dovolenou zcela jinak, lákala ho spíš cesta letadlem a all inclusive v luxusním hotelu s bazénem, ale nakonec podlehl prosbám manželky a vyrazili k moři luxusním veteránem.

Obytný vůz Brouček s rokem výroby 1972 dal zabrat jak filmovým hrdinům, tak i štábu. „Náročné to bylo nejen s ním, ale i v něm samotném. Je potřeba si uvědomit, že je to auto z roku 1972 a tudíž nespolupracuje jako moderní auta. Naštěstí jeden z našich rekvizitářů byl automechanik a Broučka udržoval v kondici i v těch největších vedrech, kdy jsme v něm jezdili se štábem i herci. Pamatuji si jak jsem ležel v alkovně auta s malým monitorem a režíroval v leže celou scénu. Zvukař seděl celou dobu zavřený v malé místnůstce, kde byl záchod a snímal zvuk. Chvílemi bylo natáčení správný punk,“ vzpomíná režisér Jiří Matoušek.

V dalších rolích se představí čerstvý držitel Českého lva Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Patrik Děrgel a Pavel Nový. Film plný veselých příhod je dílem režiséra Jiřího Matouška.

Určitě jsem tentokrát byl v daleko větším napětí, než když jsem točil jiné filmy v pozici asistenta režie. Mockrát jsem se ocitnul v situaci, kdy jsem věděl, že na natočení mám jen jediný pokus, například na rozbíjení rekvizit ve filmu. A především v momentech, kdy už zapadalo sluníčko a já věděl, že tyhle herce už nikdy nebudeme schopni dát dohromady v této sestavě. Na natočení scény zbývalo pár minut. To si nedokážete představit, jaký to je fofr. Buď to natočíte teď hned s tím, co máte, nebo ta scéna v tom filmu nebude. Je to zvláštní forma adrenalinu, která vás žene k výsledku. Zároveň vnímám tento film jako nový začátek a tím pádem přelomový moment v mém životě,“ popisuje režisér.

Na snímku se podílel jako scénárista i Filip Oberfalcer, kameraman Šimon Dvořáček a o hudbu se postaral skladatel Petr Wajsar.

Brouček bude v celé své kráse k vidění na veletrhu na For Caravan. Výstava obytných automobilů a karavanů se bude konat od 15. 3. do 17. 3. 2024 v PVA EXPO PRAHA. V Kinech pak bude k vidění od 18. dubna.

Naši dovolenou nic nepřekazí!

Letos se k moři pojede stylovým obytňákem! Natěšená foodblogerka Monika už si plánuje, jak z čerstvých ryb, kalamárů a krevet nakoupených na chorvatském trhu natočí speciální jadranskou epizodu, její manžel Honza se zase vidí na pláži s lahví oroseného piva, zatímco děti zabaví animační programy. Jenže sotva vyrazí, přichází jeden karambol za druhým. Jejich dovolenou ale nic nepřekazí!

Bára Poláková a Lukáš Příkazký vyráží obytňákem do Chorvatska. A ne ledajakým! Nečekané dědictví jim přihraje karavan, jemuž se odjakživa říká Brouček. A Jadran se zdá být na dosah . . . Jenže na cestě je potká spousta překvapení i nečekaných zážitků, které v plánu vůbec neměli. V dalších rolích baví čerstvý držitel Českého lva Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Pavel Nový nebo Patrik Děrgel.

„Ty’s vybral místo, kam pojedem‘, a já zas jak se tam dostanem‘,“ mrkne Bára Poláková alias foodblogerka Monika spiklenecky na svého manžela Honzu v podání Lukáše Příkazkého a odmítne zařadit zpátečku. Málo platné, že její nadšení nesdílí a na pláži v Chorvatsku by se rád ochlazoval orosenou plechovkou piva co nejdřív. Letos se pojede k moři obytňákem. A ne jen tak ledajakým, ale Broučkem! Prostě dovolená all exklusive. Anebo snad ne?

Neklimatizovaný červený obytňák připravil v parném létě horké chvilky nejen filmovým hrdinům, ale i samotný tvůrcům. „Tak jako ty největší filmové hvězdy byl i Brouček často svéhlavý a štáb se musel přizpůsobovat jeho náladám. Skoro bych řekl až vrtochům,“ říká pobaveně producent filmu Pavel Vácha. Ten stojí za filmy Párty Hárder, Kdyby radši hořelo nebo Přišla v noci. Posledně jmenovaná černá komedie má přitom na kontě tři Ceny české filmové kritiky včetně té pro nejlepší film. Snímek také proměnil dvě z osmi nominací na cenu Českého lva. Oceněn byl za režii a nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

Chtěl jsem natočit ryze českou komedii pro celou rodinu. Film, ve kterém se každý divák v jedné z postav snadno pozná. A bude je s chutí sledovat nejen v létě, ale i když bude venku třeba mrznout,“ říká režisér Jiří Matoušek.

Známe se s Jirkou a Pavlem několik let. Měla jsem radost, že mi Jirka zavolal a pak jsme si povídali o scénáři. Štáb byl plný Jirkových a Pavlových kamarádů, tak to byla taková pohoda a klid. Navíc to ve mně probudilo vzpomínky na dětství. My jsme s našima vyrazili na dovolenou karavanem hned po revoluci. Bylo to obrovské dobrodružství. Ještě si pamatuju střípky z té cesty,“ popisuje pocity z natáčení Bára Poláková.

Použité zdroje: thepr.cz, bontonfilm.cz, YouTube.com/BontonfilmCZ 
Text: Marie Horovitzová & redakce

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu