Záchranáři zasahovali na Opavsku a Karvinsku u intoxikovaných osob nebezpečným oxidem uhelnatým

Publikuje: Nikola Macáková — 28. 11. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Záchranáři zasahovali na Opavsku a Karvinsku u intoxikovaných osob nebezpečným oxidem uhelnatým

Nedělní večer museli záchranáři zasahovat během necelé hodiny nejprve v Opavě a poté na Karvinsku u intoxikovaných osob oxidem uhelnatým.

UdálostiExtra.cz o dramatických událostech informoval v pondělní tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce po nedělní jednadvacáté hodině vyjížděl tým RZP v Opavě ke kolapsu pětačtyřicetileté ženy.

V bytě s plynovým kotlem došlo při pobytu v koupelně k poruše vědomí. S posádkou již postižená komunikovala, v prostorách však, i po jejich větrání, záchranáři naměřili vysokou hladinu oxidu uhelnatého. Obtíže pacientky i přítomného dvanáctiletého chlapce rovněž svědčily pro jejich otravu tímto plynem. Pacientům byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a záchranáři je poté předali na interní, resp. dětské ambulanci opavské Slezské nemocnice,“ uvedl Lukáš Humpl.

Lékařská posádka ze základny v Karviné v deset hodin původně vyjížděla k nahlášenému bezvědomí u čtyřicetiletého muže v Českém Těšíně.

Po vstupu do obytných prostor bytu však ihned začalo alarmovat čidlo, detekující přítomnost CO. Pacient byl okamžitě vynesen do bezpečí, záchranáři mu podali kyslík a zajistili další péči. Jeho stav se zlepšil a nabyl vědomí. Posádka záchranné služby jej předala do další léčby na urgentním příjmu karvinské nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáře zaměstnaly otravy oxidem uhelnatým v Ostravě a na Novojičínsku

Nikola Macáková — 22. 11. 2022
Záchranáři zasahovaly v pondělí 21. listopadu večer, u dvou vážných případů otrav oxidem uhelnatým.

V průběhu týdne tak záchranáři v Moravskoslezském kraji zasahovali již u čtyř otrav nebezpečným oxidem uhelnatým v kraji.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu