Vážná nehoda na dálnici D1 na Novojičínsku si vyžádala čtyři zranění

Publikuje: Nikola Macáková — 29. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Vážná nehoda na dálnici D1 na Novojičínsku si vyžádala čtyři zranění

Záchranáři, profesionální hasiči i policisté zasahovali v neděli ráno u vážné dopravní nehody na dálnici D1 na Novojičínsku. 

O nehodě informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před sedmnáctou hodinou ranní bylo krajské Operační středisko záchranné služby informováno o střetu vozidel na dálnici D1 poblíž obce Bravantice na Novojičínsku.

Na pomoc byly vyslány tři pozemní posádky záchranné služby. K misi vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Záchranáři ošetřovali čtyři zraněné. V době zásahu byli všichni při vědomí a se zdravotníky v kontaktu.

„Muž, cizí státní příslušník, utrpěl těžké poranění hrudníku a břicha, zasahující lékař vyslovil podezření na poranění pánve. Pětapadesátiletá žena byla zraněna lehce, a to v oblasti hlavy a horní končetiny, o rok starší muž byl poraněn na hlavě. Všechny tři pacienty posádky záchranářů transportovaly do ostravské Fakultní nemocnice. Osmnáctiletý mladík byl ošetřen s poraněním dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraven na chirurgickou ambulanci nemocnice v Novém Jičíně,“ sdělil mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří na místě pomáhali záchranářům s poskytování neodkladné přednemocniční péče a také s transportem zraněných. Následně hasiči provedli zajištění havarovaných vozidel proti vzplanutí a úniku dalších provozních kapalin. 

Dle sdělení dopravního serveru ŘSD byla dálnice v místě nehody, po dobu zásahu záchranných složek v daném směru uzavřena. V místě nehody se následně začali tvořit dlouhé kolony čekajících vozidel, především pak kamionů. 

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření dopravní policie.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu