Nejstarší aktivní krasobruslařka v České republice se zapsala do knihy rekordů

Publikuje: David Bárta — 21. 07. 2023
Zdroj: Miroslav Marek / ag. Dobrý den – české rekordy
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Nejstarší aktivní krasobruslařka v České republice se zapsala do knihy rekordů

Paní Janě Přibylové z Tanvaldu bylo v květnu 77 let. Přesto se stále věnuje své sportovní lásce – krasobruslení, a to na mezinárodní scéně a s výraznými úspěchy.

Na to konto ji pelhřimovská Agentura Dobrý den, spravující Českou databanku rekordů, 1. srpna při této příležitosti předá oficiální certifikát o zápisu do České knihy rekordů. Na svém kontě má paní Jana takové úspěchy, že by jí je mohla závidět nejedna (o mnoho desítek let mladší) kolegyně. Přestože seniorské reprezentanty v takovýchto sportech nikdo nepodporuje, paní Přibylová šíří věhlas České republiky i daleko za hranicemi. UdálostiExtra.cz o tom informoval prezident agentury Dobrý den – české rekordy Miroslav Marek.

Krasobruslařka paní Jana Přibylová(77) na ledě. Zdroj: Miroslav Marek / ag. Dobrý den – české rekordy (tiskový servis)

Tato nejstarší závodní krasobruslařka se poprvé na brusle postavila v šesti letech. Tehdy vydržela do patnácti.

Znovu začala bruslit až po dalších pětapadesáti letech. Od roku 2017 se na základě výzvy, která přišla od dcery, jež bruslila ve věhlasné americké lední revue, zúčastňuje různých mezinárodních závodů kategorie ADULT. Jen z největšího světového závodu v Oberstdorfu (mezi závodníky považován za neoficiální MS), kterého se zúčastnila již pětkrát, přivezla 10 pohárů (z nichž vybraný bude vystaven na čestném místě v Muzeu rekordů v Pelhřimově),“ uvedl prezident agentury Dobrý den.

Krasobruslařka paní Jana Přibylová(77) se svými poháry z roku 2022. Zdroj: Miroslav Marek / ag. Dobrý den – české rekordy (tiskový servis)

V roce 2022 dokonce zvítězila. Kromě tohoto závodu uspěla i v Berlíně, Bledu, Lódži, Innsbrucku a Mariánských Lázních (tento závod je už druhým rokem zařazen mezi mezinárodní závody ADULT) – vždy se umístila na stupních vítězů,“ dodal závěrem Miroslav Marek.

Její motto zní: Pohyb je život! Raduj se a radost rozdávej.

-db, red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu