O víkendu 26. – 27. srpna proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora

FOTOGALERIE
Publikuje: David Bárta — 17. 08. 2023
Zdroj: Mariana Pohlová / tiskový servis
Úvodní stránka » Zprávy z domova » O víkendu 26. – 27. srpna proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora

O víkendu 26. a v neděli 27. srpna 2023 se v Kutné Hoře uskuteční XIV. Veteran Rallye Kutná Hora, na niž se přihlásilo na 40 posádek.

O události dnes informovala náš magazín ředitelka závodu Mariana Pohlová s tím, že své síly v závodu do vrchu Kaňk poměří auta vyrobená do roku 1940. Budou mezi nimi známé značky jako Ford T, Rollls-Royce, Bentley, Laurin & Klement, Škoda, Tatra, Aero nebo Praga, ale také Triumph Dolomite, Humber, Wanderer, McLaughlin či Lagonda. Víkendového klání se zúčastní posádky z Kutné Hory i dalších míst Česka, ale také z Německa či Francie. Po oba dny se mohou návštěvníci těšit také na doprovodný program. V sobotu zahraje na Palackého náměstí oblíbená kutnohorská kapela KH Band a v sobotu i v neděli se uskuteční představení pro děti.

O víkendu 26. – 27. srpna proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora. Zdroj: Credit: archiv Veteran Rallye Kutná Hora (publikováno se svolením autora)

Záštitu nad závodem převzal i letos generální ředitel Národního technického muzea pan Karel Ksandr,“ upřesnila Mariana Pohlová.

Jak probíhají závody?

V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk. Protože jsou auta výkonnostně naprosto rozdílná, nevítězí ten nejrychlejší. „Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému,“ vysvětluje Mariana Pohlová, ředitelka závodu.

O víkendu 26. – 27. srpna proběhne XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora. Zdroj: Credit: archiv Veteran Rallye Kutná Hora (publikováno se svolením autora)

Startuje se vždy od 10:00 z Lorecké ulice.

Spanilá jízda do skanzenu v Kouřimi

Letošní spanilá jízda povede v sobotu 26. srpna do Muzea lidových staveb v Kouřimi. Posádky začnou odjíždět z Palackého náměstí v Kutné Hoře cca ve 13.45 hodin,  v Kouřimi by auta měla být od 15.00. Odjezd zpět je plánován na 16 – 16.30 hodin,“ vysvětlila ředitelka závodu.

A které obce se mohou těšit na průjezd veteránů?

Cesta tam: Palackého náměstí, Kutná Hora – Mezholesy – Vysoká – Suchdol – Dobřeň – Solopysky – Červený Hrádek – Drahobudice – Sobočice – Zásmuky – Doubravčany – Malotice – Ždánice – MLS, Kouřim.

Cesta zpátky: MLS, Kouřim – Toušice – Mlékovice – Horní Chvatiny – Dolní Chvatiny – Mančice – Polní Voděrady – Lošany – Lošánky – Kbel – Kbílek – Ratboř – Suchdol – Miskovice – Přítoky – Kutná Hora, Palackého náměstí.

DŘÍVE JSME PSALI:

1000 mil československých vyhrála Hadimrška kabrio. Tradice záštity prezidenta T. G. Masaryka obnovena

Nikola Macáková — 23. 06. 2023
Letošní ročník vzpomínkové jízdy 1000 mil československých dopadl opět na výbornou, přestože posádky po cestě stihl silný liják.
Použité zdroje: veterani-kh.cz
Text: redakce & Mariana Pohlová

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu