O titul nejlepšího floristy Evropy bude bojovat čtyřiadvacetiletý Filip

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 02. 05. 2023
Zdroj: Mgr. Petra Ďurčíková / pear__media.
Úvodní stránka » Zprávy z domova » O titul nejlepšího floristy Evropy bude bojovat čtyřiadvacetiletý Filip

O titul nejlepšího floristy Evropy bude koncem léta za Česko bojovat mistr floristiky ČR a žák Střední odborné školy Jarov Filip Hrouda.

Mistrovství Evropy mladých floristů do 25 let European Championship for Young Florists (Eurofleurs 2023) proběhne mezi 22. a 26. srpnem ve Slovinsku. Českou republiku pojede se svým týmem reprezentovat Filip Hrouda, který navštěvuje druhý ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9. Magazín UdálostiExtra.cz o tématu dnes informovala Petra Ďurčíková z pear__media.

Žák naší školy Filip Hrouda se v průběhu studia v naší škole zúčastnil několika floristických soutěží v České republice, kde většinou obsadil první místa. Vyvrcholením bylo jeho prvenství na českém mistrovství republiky floristů – na jubilejním 50. ročníku soutěže Děčínská kotva. Na základě těchto úspěchů nominoval Svaz květinářů a floristů České republiky Filipa na mistrovství Evropy Eurofleurs 2023,“ řekl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Čeští zahradníci a floristé patří v Evropě k těm nejlepším

Konkurence bude obrovská – letošního ročníku soutěže, která se koná zpravidla každé čtyři roky už od roku 1998, se zúčastní zástupci takřka všech evropských zemí. O titul zabojují celkem s pěti květinovými aranžemi. „Soutěží se v juniorské kategorii, a to v několika zadaných tématech, která mezinárodní porota hodnotí každé zvlášť a následně pak stanoví i absolutního celkového vítěze. Letos jsou vyhlášena tato soutěžní témata: Romantický piknik na rozkvetlé louce – prostorová dekorace, Legenda o bílých a rudých růžích – svatební kytice, Stromy jsou moji přátelé – prostorová dekorace, Letní snění – volně vázaná kytice, Překvapení – Duše milenců plují po jezeře, plují jako vodní lekníny,“ vyjmenoval Miloslav Janeček.

Během soutěží se na české floristy upírá pozornost – patří zpravidla mezi favority. K úspěchům jim pomáhají i zahraniční zkušenosti, které nasbírají ještě během studia.

„Přínos v zahraničních stážích našich žáků vidím nejen v získání odborných zahradnických a floristických znalostí evropského standardu, ale i v posílení jazykových dovedností našich žáků. Letos vyjedou v rámci programu Erasmus+ dvě skupiny našich žáků zahradnických oborů do Holandska. V každé skupině je vždy okolo 15 žáků z maturitních i učebních zahradnických oborů. Naší partnerskou organizací je poblíž Amsterdamu světově uznávaný ateliér a floristická škola Boerma institut. V průběhu stáže žáci navštíví květinové burzy, navštěvovat budou odborné floristické kurzy, čeká je práce ve školkařských a realizačních firmách a  také v květinářských obchodech. Všichni vyjíždějící žáci obdrží po návratu Europass – Mobilita, což je doklad potvrzující účast na stáži v zemích v rámci EU,“ uzavřel Miloslav Janeček.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu