Na Novojičínsku amputoval stroj muži ruku, zasahovat musel záchranářský vrtulník

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 10. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Novojičínsku amputoval stroj muži ruku, zasahovat musel záchranářský vrtulník

V obci Sedlnice na Novojičínsku došlo v úterý 18. října k vážnému pracovnímu úrazu, kdy stroj muži amputoval horní končetinu.

U události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před půl dvanáctou převzali krajští operátoři informaci na tísňové lince 155 o události z firmy v obci Sedlnice na Novojičínsku. Pomoci vyjela nejbližší pozemní posádka, která dorazila k postiženému během několika minut. K misi vzlétl také ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Jednapadesátiletý muž pracoval se strojem, který mu vtáhl a amputoval horní končetinu. Pacient zkolaboval a ležící na zemi byl nalezen spolupracovníky. Ti také zahájili poskytování základní první pomoci. Lékař záchranné služby zjistil, že u postiženého došlo ke značné krevní ztrátě a jeví známky rozvíjejícího se šokového stavu. Posádky proto důkladně ošetřily zraněnou končetinu, zajistily žilní vstupy, kterými podávaly léky a infusní roztoky. Zasahující lékař také indikoval podání konzervy plné krve, kterou od srpna letošního roku mají k dispozici ostravští letečtí záchranáři,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Na Karvinsku srazil automobil devítiletou dívku, zasahovat musel záchranářský vrtulník

Nikola Macáková — 17. 10. 2022
K velmi vážné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři v pondělí 17. října odpoledne do obce Těrlicko na Karvinsku, kde automobil srazil dítě.

Týmy se postaraly rovněž o ošetření amputátu, který byl následně uložen spolu s ledem a nachystán k transportu. Následovala rychlá přeprava vrtulníkem a předání pacienta do další péče specialistům traumatologického centra FN Ostrava,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Posádky letecké záchranné služby Ostrava dosud podaly vážně zraněným pacientům plnou krev při zásazích v pěti případech.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu