Na Karvinsku srazil automobil devítiletou dívku, zasahovat musel záchranářský vrtulník

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 17. 10. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Karvinsku srazil automobil devítiletou dívku, zasahovat musel záchranářský vrtulník

K velmi vážné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři v pondělí 17. října odpoledne do obce Těrlicko na Karvinsku, kde automobil srazil dítě.

UdálostiExtra.cz o nehodě aktuálně informoval i ve videopříspěvku krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc okamžitě odstartoval ostravský vrtulník letecké záchranné služby a vyjel zdravotnický pozemní tým (RZP) z havířovské základny.

Devítiletá dívka byla po kolizi v bezvědomí a přímém ohrožení života…

Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, rovněž i dolní končetiny. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři pacientku zajistili krčním límcem a uložili do podtlakové matrace,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

Po ošetření vnějších poranění, připojení k monitoru srdeční činnosti a podání léků, byla za stálé monitorace životních funkcí letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu