Celníci vybírají nedoplatky za nezaplacené dopravní pokuty

Publikuje: David Bárta — 02. 11. 2022
Zdroj: Mgr. David Kubenz / Celní správa ČR / Celní úřad pro Olomoucký kraj (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Celníci vybírají nedoplatky za nezaplacené dopravní pokuty

Při kontrole vozidel mohou hlídky Celní správy vyžadovat zaplacení dosud neuhrazených pravomocných pokut, které byly v minulosti uděleny.

Jedná se tedy o pokuty neuhrazené do data splatnosti. Zmíněné oprávnění vešlo v účinnost na základě novelizace zákona o Celní správě České republiky. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval mluvčí Celní správy David Kubenz.

Řidiči se od ledna letošního roku musí mít na pozoru. Celníci totiž při běžné kontrole ověřují, zda má daný řidič či provozovatel vozidla řádně zaplacené případné pravomocně udělené pokuty. V případě, že řidič na místě neuhrazenou pokutu hotově či kartou nezaplatí, může mu hlídka zadržet tabulku registrační značky vozidla nebo zabránit odjezdu nasazením botičky.

Celníci vybírají nedoplatky za nezaplacené dopravní pokuty. Zdroj: Mgr. David Kubenz/ Celní správa ČR (tiskový servis)

Cílem avizovaného opatření je zejména zvýšení bezpečnosti silničního provozu a respekt k dodržování dopravních předpisů. Důvodem novelizace zákona je také dosud nedostatečná vymahatelnost pravomocně uložených pokut. Jedním z dalších cílů je také zpřísnění postihů pro zahraniční řidiče, kteří často nedodržují předpisy ČR, neplatí pokuty a spoléhají na jejich složitou vymahatelnost,“ vysvětlil David Kubenz.

V rámci nedoplatků vůči státu bylo při silničních kontrolách od začátku roku vybráno 918 000 korun.

DŘÍVE JSME PSALI:

Celníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog

David Bárta — 12. 05. 2022
Velké množství tablet léků STOP Cold s obsahem pseudoefedrinu, které jsou zneužívány k výrobě drog zajistili celníci v Olomouckém kraji.

Velkou roli zde přitom sehrál efekt hrozby odebrání registrační značky. I přesto celníci v Olomouckém kraji od začátku roku zadrželi celkem 20 registračních značek, přičemž 14 z nich bylo po uhrazení nezaplacených pokut vráceno. Na základě jejich vrácení pak celní úřad vybral částku přesahující 83 000 Kč,“ dodal závěre, mluvčí Celní správy.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu