8.2 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůZprávy z domovaCelníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog

Celníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog

Velké množství tablet léků STOP Cold s obsahem pseudoefedrinu, které jsou zneužívány k výrobě drog zajistili celníci v Olomouckém kraji.

K zajištění těchto léků došlo, když celníci prováděli běžnou kontrolní činnost na Jesenicku.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval mluvčí Celní správy pro Olomoucký kraj David Kubenz s tím, že příslušníci z oddělení mobilního dohledu prováděli ve středu 4.května kontrolní činnost ve městě Štíty. Krátce po čtrnácté hodině zastavili v rámci namátkové kontroly osobní automobil s českou poznávací značkou. Po zastavení automobilu přistoupila hlídka ke kontrolovanému vozidlu a zahájila celní kontrolu. Ve vozidle se nacházel osmačtyřicetiletý řidič a šestatřicetiletá spolujezdkyně. Posádka vozu uvedla, že jede z nákupů v Polsku zpět domů do Ostravy.

„Při kontrole zavazadlového prostoru bylo zjištěno, že se v něm nachází několik igelitových pytlů s oděvem. Po odkrytí těchto pytlů se v zadním prostoru nacházely čtyři papírové krabice, které podle tvrzení řidiče obsahovaly pouze sklenice. Po otevření všech krabic ovšem celníci nalezli léky, a to v celkovém počtu téměř 12 600 kusů tablet, které jsou zneužívány k výrobě omamných a psychotropních látek,“ uvedl David Kubenz z Celní správy.

Záchyt pracovníků Celní správy v Olomouckém kraji velkého množství léků k výrobě drog. Zdroj: Celní úřad pro Olomoucký kraj (tiskový servis)

Ze zadržených léků by bylo možné vyrobit přibližně 890 gramů metamfetaminu, tedy drogy známé jako pervitin, který je na černém trhu možné prodat zhruba za 890 000 korun.

„Řidič byl na místě zadržen a nyní mu hrozí trest odnětí svobody ve výši dvou až deseti let. Případ je nadále v šetření příslušných orgánů,“ doplnil závěrem mluvčí Celní správy.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ