Psychologické poradny doslova praskají ve švech aneb jak pomoc funguje jako moderní trend

Publikuje: David Bárta — 05. 01. 2023
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Zdraví » Psychologické poradny doslova praskají ve švech aneb jak pomoc funguje jako moderní trend

V minulosti lidé se báli navštívit psychologa nebo terapeuta a dneska je to moderní “ hitovka”. V minulosti to bylo velkým společenským tabu.

Dnes ordinace praskají ve švech!

Web seznam-zprávy.cz informuje své čtenáře o novém společenském trendu. Lidé se probouzejí a konečně chtějí své problémy otevírat odborníkům na lidskou psychiku. Obrazně řečeno otevírají své “ psychické vnitřnosti “ danému odborníkovi. Zatímco v minulosti se vám lidé vysmáli, že jdete za terapeutem, tak dneska se lidé řadí ve frontách u léčitele.

Amerika napřed

V Americe je ovšem tento terapeutický trend zcela běžný a samozřejmý. Každý Američan má svého buďto rodinného, vztahového nebo přímo terapeuta zaměřeného na psychické zdraví člověka. V Americe jsou v mnoha věcech napřed. Odvětví terapeutických služeb je zde velice silně rozvinut. Naleznete zde několik desítek typů terapeutů na různé psychologické problémy. Například existuje zde i to, že některé rodiny mají dokonce terapeuta pro svého zvířecího mazlíčka. A každý to v Americe považuje za normální. Tady bohužel by se vám lidé vysmáli. Psal jsem, že Amerika je napřed…

COVID

Covid dohnal lidi k tomu, aby si lidé více vážili svého psychického zdraví. Pokud je lidem úzko nebo jsou v depresích, tak ať jdou navštívit svého kouče. A taky se to děje. Čech nemá zábrany, a k tomu mu pomohla psychicky náročná situace COVIDU. Dlouhotrvající období nejistoty dohnalo mnoho lidí k psychickým poruchám a problémům. V obrovské krizi COVIDU začaly vznikat online firemní platformy, které měly za úkol pomoci člověku.

Inflace

Bohužel ani dnešní doba a aktuální situace nepomáhá ke snížení nárůstu psychickým poruch. Ba naopak. Lidé se hroutí a neví, co dělat. Zdražování produktů a malé vytápění domácích místností deprimuje senzitivnějšího člověka. Kam to půjde dál? Co se mnou bude? Zlepší se to? Takové otázky si klade každý člověka, který se trápí a je zoufalý. Existuje dnes mnoho způsobů, jak zvládnout krizi.

DŘÍVE JSME PSALI:

Mentální očista od technologií aneb jak digitální stres ovlivňuje dětskou mysl

David Bárta — 28. 12. 2022
Vysvětlíme si základní problém používání moderní technologie a jejího dopadu na psychiku člověka.

Zaměstnanci

Mnoha zaměstnancům z různých místních i zahraničních firem hradí terapeutickou pomoc firma, ve které zaměstnanec pracuje. Je to určitě benefit pro danou firmu. Neboť tak neztratí svého psychicky nemocného zaměstnance a může do něj investovat. Taková investice se může vyplatit. Kromě terapie hradí firmy svým věrným zaměstnancům i seberozvojové kurzy, koučink, wellness a meditační výcviky. Firmy pochopily, že pokud chtějí dlouhodobě prosperovat, tak se prostě musí o své zaměstnance starat.

Požadavky na člověka

Společenské požadavky na člověka mají škodlivé účinky na organismus člověka. Například člověk pracuje příliš hodně. Na základě toho častěji ztratí své zdraví a je nucený navštívit doktora nebo psychologa. Dále tlak na výkon, stresy, úzkostné stavy a neschopnost se vyrovnat s okolními životními změnami.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu