Praha je vyhledávanou destinací pro medicínské zákroky

Publikuje: František Veselý — 10. 02. 2023
Zdroj: František Veselý
Úvodní stránka » Zdraví » Praha je vyhledávanou destinací pro medicínské zákroky

Jet do Prahy za památkami není nic neobvyklého. Ale po dvou letech covidových restrikcí do Prahy míří i lidé vyhledávající levnější operace.

Praha. Krásné stověžaté město v srdci Evropy. Ale také místo levných a kvalitních operací. Nejčastěji k nám jezdí turisté z Velké Británie, z Německa, ale i ze severských zemích. Kvalita zdravotnictví je zde vysoká, čekací lhůty na zákroky minimální a finanční zátěž často poloviční.

Nejčastěji jezdí cizinci na refrakční výměnu čoček (refractive lens exchange) a na operace šedého zákalu (cataract surgery) s implantací trifokální čočky. Právě zahraniční klientela vždy vyžaduje takové implantáty, které je zbaví závislosti na brýlích i v pokročilém věku,“ upřesňuje Adam Janek, ředitel Očního centra Praha a dodává, že v drtivé většině jsou tito lidé starší 50 let a často spojí operační zákrok s prohlídkou Prahy anebo dalších českých měst.

Co se týče zdravotní péče, má Česká republika obecně v Evropě dobré jméno. Zvlášť oftalmologie je zde na vysoké, světové úrovni.

Problém například s operacemi šedého zákalu ve Velké Británii je ten, že je na ně v rámci Národní zdravotní služby (NHS) dlouhá čekací lhůta, která může v současnosti činit až dva roky. Navíc si lidé v rámci NHS nesmějí připlatit za lepší implantát, proto odcházejí k soukromým poskytovatelům, kde je ale problémem vysoká cena. V České republice jsou ceny oproti Velké Británii třetinové a zájemci navíc dostanou garantovaný termín do jednoho měsíce,“ říká Adam Janek a dodává, že důležitá je pro zahraniční klienty i cenová dostupnost.

Srovnání operací v ČR a ve Velké Británii

Zákrok ČR UK
Refrakční výměna nitroočních čoček – obě oči s implantací trifokálních čoček včetně vyšetření 85.000 Kč 250.000 Kč
Laserová operace dioptrické vady metodou ReLEx Smile včetně vyšetření 50.000 Kč 150.000 Kč
Zvětšení prsou anatomickými implantáty (průměr) 90.000 Kč 260.000 Kč
IVF cyklus s využitím darovaných vajíček (průměr) 95.000 Kč 270.000 Kč
Abdominoplastika – plastická operace břicha 70.000 Kč 200.000 Kč

Výhodou pro Českou republiku je i přínos těchto klientů pro cestovní ruch, tím že tito klienti generují další příjmy v oblasti ubytování, stravování v restauracích, nákupů, využíváním turistických služeb atd. Pro výběr destinace je pak zejména Praha atraktivní z důvodu, kdy klienti můžou spojit zdravotní ošetření s návštěvou jednoho z nejkrásnějších míst na světě,“ vysvětluje Tamara Ždiňáková z Beauty in Prague.

DŘÍVE JSME PSALI:

Žilní specialista MUDr. Ota Schütz boří mýty o varixech

Nikola Macáková — 07. 02. 2023
Ohledně křečových žil panuje mnoho mýtů. Jedním z nich je, že za jejich vznikem stojí hlavně nezdravý životní styl. Tak to ale není, že?

Nejen oční operace, ale i umělé oplodnění

Pacienti vyhledávají české IVF kliniky pro odbornost českých specialistů, finanční zvýhodnění, jakož i pro překonání legislativních překážek ve vlastní zemi (věková omezení, zapovězení darovacích programů či zákaz genetického vyšetřování embryí ve vlastní zemi). Ve FertilityPrt Prague je pro nás stěžejní ideou zachování Individuálního přístupu k pacientům, kontinuita poskytované péče ideálně jediným lékařem, střízlivé odhady úspěšnosti konkrétní terapie dle individuálního posouzení zdravotního stavu daného páru, transparence cen terapií bez skrytých dodatečných nákladů, jakož i výborná jazyková vybavenost lékařů a koordinátorek,“ popisuje Martina Ešnerová, ředitelka kliniky FertilityPort.

Oční vyšetření, ilustrační foto. Zdroj: Dara Rakovcik (publikováno se svolením autora)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu