Skrývá se poklad v podzemí hradu Trosky? Jsou zde zlé síly?

Publikuje: David Bárta — 10. 01. 2023
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Záhady » Skrývá se poklad v podzemí hradu Trosky? Jsou zde zlé síly?

Jak je to s klášterním pokladem ukrytý v podzemí hradu Trosky? Co vypráví hlavní legenda hradu?

Ota z Bergova podle této nejznámější legendy hradu Trosky čiší chorobnou touhu přivlastnit si veškeré poklad zlata. Z očí mu přímo vyzařuje chtíč po zlatu. Legenda praví, že k tomu, aby získal tento poklad, tak stačilo zavraždit několik mnichů i opata. Poklad by prý našel v podzemí zasaženou spirálami různých chodeb a jeskyněmi.

Nedobytná stavba

Čeněk z Vartemberka, který byl komorníkem samotného Karla IV. a nejvyšším pražským purkrabím, tak silně věřím, že díky strmým stěnám kopců zůstane toto místo nedobytným místem. Zkrátka vojska se na toto místo nedostanou, přestože by proto udělali úplně všechno, aby se tam dostali. Přestože středověká vojenská technika si umí poradit s rádoby nedobytnými stavbami, tak bohužel s touto hradbou si neporadí.

Hlavní vojenská technika

Jako hlavní techniku používali beranidla. Jenže tento hrad umí odolat veškerým protivníkům. Protože stavitel budoval zdi velmi široké a věžní paláce se dají obývat jen nahoře. A spodní část věže sloužil jako hlavní zásobárnou pro vojáky. Hrad měl také svoji studnu.

Co se nachází uvnitř?

Podle webu Epocha.cz Čeněk z Vartemberka se snažil na tomto hradě pokořit zlé síly. Podle jiných legend hradu se pod troskami nachází díra do pekla. Prý se zde prochází čertí siluety na skalách hradu a hrávají zde karty. Nicméně Čeněk jim chce ukázat, kdo je tady pánem a snaží se překazit jejich hrátky.

Smrt během stavění

Stavební práce jsou celkem příjemné, dokud se samozřejmě nezačalo stavět v samotných útrobách hradu. Čeněk rozhodl, že tento typ stavby budou provádět odsouzenci. Tito odsouzenci trpí v útrobách hradu a naříkají…

Dále kromě odsouzenci zde až do morku kostí pracují kameníci. Dělníci se potí a zalévají skály svým ošklivým potem. Hodně stavitelů během stavění zemřelo. Několik dělníků spadlo ze skály a zasáhne je smrt. Občas se zbortilo celé dřevěné lešení. Nikdo nevysvětlil proč se to samo od sebe zbortilo. Že by se jim chtěli pomstít zlé síly? Za to, že jim Čeněk sebral území?

S odstupem času Čeňkovi štěstí nepřálo. Bohatství, který dosud vlastnil, tak začal opět ztrácet. Energie stavby mu postupně vysává veškerou jeho životní sílu. Je zajímavé, že prodal svůj hra Václavovi IV.

Kde se skrývá zlato?

Uvnitř hradu se nachází tajná chodba, kde se ukrývá hojnost v truhle. Sám se podílel na kreativním vytvoření tajných chodeb. Jak ho tedy najít? Prý je ukrytý pod velkým kamenem Panny u hradby. Stačí ho zvednout a poklad je váš….

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu