Může technologie vytvořit esej? aneb, jak umělá inteligence spolehlivě poráží lidskou mysl

Publikuje: David Bárta — 18. 12. 2022
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Záhady » Může technologie vytvořit esej? aneb, jak umělá inteligence spolehlivě poráží lidskou mysl

Napadlo by Vás někdy, že umělá inteligence může mít schopnost napsat vysoce kvalitní slohovou práci?

A že obsah určité slohové práce může být naprosto nerozeznatelné od lidské ruky?

Chatovací robot

Jedná se o počítačový program, který s vámi může komunikovat na vysoké úrovni. Můžete mu položit jakékoli otázky nebo mu dát rozkazy a on bude odpovídat a provádět akce, jak tvrdí web Chat Compose.

Podle iROZHLASU zpřístupnila nezisková americká organizace OpenAI veřejnosti naprosto fenomenální a senzační technologii s názvem ChatGPT. Google ani Siri se v žádném případě této nové technologii nevyrovná. Je zkrátka ve svém oboru nesrovnatelně nenahraditelnou.

Co všechno umí?

Je opravdu neuvěřitelné, že umělá inteligence si umí uvědomit svou vlastní chybu. Podle Jana Petružálka z královéhradecké Fakulty informatiky a managementu chatbot si umí uvědomit vlastní chybu. Umí dávat odborné informace do správného kontextu. Dále umí napsat esej na přesný počet znaků. Sotva poznáte, že to napsal chatbot. Bude to naprosto totožné s lidským mentálním nastavením. Vývojářům této technologie se podařilo jemně přiblížit lidské mysli.

Co je nejvíce ohromující na této technologii? Má schopnost se v reálném čase správně rozhodovat. Umí se rozhodnout, že na některé otázky související s danou problematikou neodpoví. To je opravdu přelomový pokrok v technologii.

Funkce chatbotu

Základními prvky tohoto programu je jednak prvek produktivity a jednak prvek zábavy. Co se týká prvku produktivity, tak se jedná o rychlé a efektivní získání daných informací. A druhý prvek souvisí například s tím, když potřebuje člověk nějak zabavit, tak chatbot mu poskytne zábavné tipy.

Chatbot má své slabosti

Dle vývojářů není chatbot dokonale sofistikovaný nástroj. Má své chyby a občas selže. Potřebuje řadu technologických dotažení. Jelikož má ke genialitě jistě daleko, tak občas může generovat mylné informace anebo vytvářet nedůvěryhodný mediální obsah, tedy fake news. Karel Mls z Katedry informačních technologií Univerzity Hradec Králové vysvětluje:

Je to velice citlivá záležitost a stejně jako fake news, kdy vezmu reálná data, zmixuju je dohromady, tudíž výsledkem může být něco, co vychází z reálných dat, ale poskytuje to nereálné výstupy. Představuje to úplně stejný problém “.

Budoucnost

Jaké jsou dalekosáhlé výhledy umělé inteligence? Kam až to může dotáhnout, když již nyní umí napsat odbornou slohovou práci?

Stane se v budoucnosti redaktorem či copywriterem chatbot? Budoucnost této technologie je vskutku pozoruhodná a máme se na co těšit!

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu