Byla Tsunami vojenským experimentem nebo jen přírodní katastrofou?

Publikuje: David Bárta — 31. 01. 2023
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Záhady » Byla Tsunami vojenským experimentem nebo jen přírodní katastrofou?

Byla to jedna z největších katastrof na světě. Muselo víc než čtvrt milionu lidí zemřít kvůli testu zbraně druhé světové války?

Podle wikipedie vůbec první přílivová vlna vznikla v historii této planety už v roce 1755. Konkrétně šlo o přístav Portugalska, kde po této obrovité vlně nikdo nepřežil. Zůstaly jen polorozpadlé vraky.

Tsunami na thajském pobřeží, 26. prosince 2004 – dočasný ústup vody před příchodem vlny. Zdroj: Kata Noi Receding / CC BY-SA 3.0

Dne 26.prosince 2004 v Indii, Thajsku, Indonésii a Srí Lance zasáhla snad největší přílivová mořská vlna. Do té doby by nikdo netušil, že za necelou minutu, když jdou do práce, tak že je zasáhne silné tsunami. Až 51 metrů vysoká vlna zasáhne nakonec 11 zemí. Počet mrtvých je odhadován na 280 tisíc. Jenže šlo o opravdu o přírodní katastrofu?

Tsunami na thajském pobřeží, 26. prosince 2004 – vlna přichází. Zdroj: David Rydevik / Volné dílo

Co tvrdí konspirační teorie?

Podle konspirátorů může za tsunami v indickém oceánu úplně něco jiného. Na konci druhé světové války řešila spojenecká vojska otázku, jak efektivně zasáhnout nepřátelské pobřeží. Výsledkem byl společný projekt armády Spojených států a armády Nového Zélandu s názvem Seal.

O co šlo?

V praxi šlo o tektonickou zbraň, která by prostřednictvím podmořského výbuchu dokázala vytvořit ničivou přílivovou vlnu. A vymazala tak obranu jakéhokoli pobřeží z mapy. Následná invaze by se díky tomu stala velmi snadnou záležitostí. Do konce války bylo provedeno celkem 3600 testovacích explozí, jenže nakonec zbraň uplatnění nenašla.

Evropské pobřeží bylo obsazeno dřív, než mohla být zbraň dokončena. A Japonsko se vzdalo po svržení jaderných bomb na města Hirošima a Nagasaki.

Projekt Seal

Tento projekt žil ale dál. Byla tedy tato katastrofa dílem přírody? Nebo něčeho záměrně vyvolaného? Podle konspirátorů má jít o záměrně vyvolaný konflikt.

DŘÍVE JSME PSALI:

Byla královna Alžběta či papež reptiliánem? Žijeme pod nadvládou vetřelců?

David Bárta — 28. 01. 2023
Jestliže jste si mysleli, že tato planeta se skládá pouze z lidí, tak jste na omylu. Tento článek ve vás způsobí mentální poprask!

Konkrétně mělo jít o podmořský jaderný výbuch, provedený společně indickou a izraelskou armádou. Celý test měla financovat armáda Spojených států. Zemřely tedy stovky tisíc lidí kvůli nepovedenému armádnímu testu? Byla za jednu největších katastrof touha vyzkoušet ničivou zbraň?

Je tato konspirační teorie reálná?

Kdo vlastně s touto teorií přišel? Tvrzení, že zemětřesení v Indickém oceánu, tak přišel egyptský časopis Al-Osboa. Jenže tahle teorie má hned několik problémů. Nejen, že v případě použití jaderné zbraně by nejspíš došlo k prozrazení experimentu, protože úroveň radiace je celosvětově velmi pozorně sledována, ale jaderný výbuch by pro tento účel ani nebyl úplně ideální. Dalším problémem by byla i příprava této akce.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu