Byla to jedna z největších katastrof na světě. Muselo víc než čtvrt milionu lidí zemřít kvůli testu zbraně druhé světové války?
Podle wikipedie vůbec první přílivová vlna vznikla v historii této planety už v roce 1755. Konkrétně šlo o přístav Portugalska, kde po této obrovité vlně nikdo nepřežil. Zůstaly jen polorozpadlé vraky.
Dne 26.prosince 2004 v Indii, Thajsku, Indonésii a Srí Lance zasáhla snad největší přílivová mořská vlna. Do té doby by nikdo netušil, že za necelou minutu, když jdou do práce, tak že je zasáhne silné tsunami. Až 51 metrů vysoká vlna zasáhne nakonec 11 zemí. Počet mrtvých je odhadován na 280 tisíc. Jenže šlo o opravdu o přírodní katastrofu?
Co tvrdí konspirační teorie?
Podle konspirátorů může za tsunami v indickém oceánu úplně něco jiného. Na konci druhé světové války řešila spojenecká vojska otázku, jak efektivně zasáhnout nepřátelské pobřeží. Výsledkem byl společný projekt armády Spojených států a armády Nového Zélandu s názvem Seal.
O co šlo?
V praxi šlo o tektonickou zbraň, která by prostřednictvím podmořského výbuchu dokázala vytvořit ničivou přílivovou vlnu. A vymazala tak obranu jakéhokoli pobřeží z mapy. Následná invaze by se díky tomu stala velmi snadnou záležitostí. Do konce války bylo provedeno celkem 3600 testovacích explozí, jenže nakonec zbraň uplatnění nenašla.
Evropské pobřeží bylo obsazeno dřív, než mohla být zbraň dokončena. A Japonsko se vzdalo po svržení jaderných bomb na města Hirošima a Nagasaki.
Projekt Seal
Tento projekt žil ale dál. Byla tedy tato katastrofa dílem přírody? Nebo něčeho záměrně vyvolaného? Podle konspirátorů má jít o záměrně vyvolaný konflikt.
Byla královna Alžběta či papež reptiliánem? Žijeme pod nadvládou vetřelců?
Konkrétně mělo jít o podmořský jaderný výbuch, provedený společně indickou a izraelskou armádou. Celý test měla financovat armáda Spojených států. Zemřely tedy stovky tisíc lidí kvůli nepovedenému armádnímu testu? Byla za jednu největších katastrof touha vyzkoušet ničivou zbraň?
Je tato konspirační teorie reálná?
Kdo vlastně s touto teorií přišel? Tvrzení, že zemětřesení v Indickém oceánu, tak přišel egyptský časopis Al-Osboa. Jenže tahle teorie má hned několik problémů. Nejen, že v případě použití jaderné zbraně by nejspíš došlo k prozrazení experimentu, protože úroveň radiace je celosvětově velmi pozorně sledována, ale jaderný výbuch by pro tento účel ani nebyl úplně ideální. Dalším problémem by byla i příprava této akce.