Artefakty, které vám nedají spát: panenka Anabelle, dubová postel a další

Publikuje: Nikola Macáková — 11. 03. 2023
Zdroj: Jana Horká
Úvodní stránka » Záhady » Artefakty, které vám nedají spát: panenka Anabelle, dubová postel a další

Také máte rádi různé záhady, fikce a tajemství? Věříte různým konspiracím a nedají vám spát záhadné příběhy?

Pak byste měli vědět, že po celém světě existuje celá řada tajemných artefaktů, které skrývají děsivá tajemství. Legendy, které obestírají tyto předměty, by pověrčiví lidé rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Tématu se věnoval internetový magazín list25.com.

Žena z Lemb, Royal Scottish Museum

Ačkoliv tzv. žena z Lemb pravděpodobně vznikla již okolo roku 3500 př. n. l., archeologové ji nalezli až v roce 1878 na Kypru. Podle legendy si s sebou nese ale děsivé dědictví, protože se traduje, že každá rodina, která ji kdy vlastnila, byla rozervána smrtí. Rod prvních majitelů zcela vymřel již po pouhých šesti letech od doby, kdy se soška dostala do jejich vlastnictví. Poté sochu koupil Ivor Menucci – a jeho příbuzné postihla zkáza takového rozsahu, že všichni byli do čtyřech let mrtví. Když se pak ukázalo, že smrt si počká také na každého dalšího vlastníka, rozhodlo se, že artefakt bude přesunut do sbírek Royal Scottish Museum.

(Lembové)

Lembové jsou jednou z mnoha etnických skupin, jejichž počet je odhadován okolo 80 000 členů. „Podle tradice byli jejich předky Židé, kteří utekli z Izraele asi před 2 500 lety. Dnes tito lidé žijí převážně v centrálním Zimbabwe a na severu jižní Afriky. Přestože se Lembové hlásí k židovskému národu, mluví bantuskými jazyky podobně jako jejich nejbližší sousedé. V současnosti najdeme mezi etnikem spoustu vyznavačů křesťanství či islámu, avšak jejich zvyky a víra se úzce podobají judaismu. Slovo „lemba“ může mít více významů,“ píše Wikipedia a dodává, že pravděpodobně pochází ze svahilštiny a znamená něco jako „neafrický“ nebo „uznávaný cizinec“.

Účetní kniha, Preston Manor

Říkáte si, jak může být obyčejná účetní kniha děsivá? Divili byste se, ale může. Tuto tajemnou knihu prý objevil dělník, který v roce 1988 pomáhal s demolicí bývalého obchodu v britském Brightonu. Měla být velmi pečlivě zazděna – ten, kdo to udělal, asi dobře věděl proč. Dotyčný si tento objev vzal k sobě domů, ale krátce nato začali jeho rodinu navštěvovat duchové mužů, žen, dětí, a dokonce i vojáka na koni. Jeden z těchto děsivých hostů pak prozradil, že by se deník měl sté výročí prvního zápisu vrátit do Brightonu. Vyděšení příbuzní proto knihu odevzdali do sbírek brightonského muzea Preston Manor, kde leží dodnes.

Indický ametyst, Natural History Museum

Prokletý ametyst údajně ukradli britští vojáci přímo z chrámu boha Indry. Následně doputoval ke svému novému majiteli, plukovníku Ferrisovi, ale přinesl mu jen smůlu. Muži se údajně krátce nato velmi prudce zhoršilo zdraví, a proto ze strachu raději předal kámen spisovateli a badateli Edwardu Heron-Allenovi. Ani on však nezůstal potíží ušetřen, a když po jeho smrti zdědil drahokam jeho syn, i jemu se začalo zdraví rapidně zhoršovat. Ačkoliv se jej prý ze všech sil snažil zbavit, vzácný kámen si k němu pokaždé našel cestu zpět. Kletba prý byla konečně přerušena až vnučkou Herona-Allena, která drahokam věnovala muzeu, kde jaksi našel odpočinutí. Zde je pečlivě uložen v sejfu, aby nemohl dále škodit.

Dubová postel, Ware Museum

Podle legendy byla tato masivní postel vyrobena na přání britského krále Eduarda IV. Časem se však dostala i mezi obyčejné lidi a následně různě měnila své působení po hostincích, kde ji nocující postupně pokryli různými nápisy. Podle všeho ale právě tímto konáním proti sobě poštvali ducha jejího řezbáře Jonase Fosbrookea, který pak zaútočil na každého neurozeného, kdo by se v jeho veledíle chtěl vyspat. Trošku realističtější příběh pak vypráví o tom, že postel vznikla roku 1590, zřejmě jako turistická atrakce hospody The White Hart ve městě Ware. Nicméně i přesto se bezpochyby jedná o nejslavnější britské lože.

Panenka Annabelle, The Warrens’ Occult Museum

Tento předmět je asi nejznámějším ze zmiňovaných. Jde o údajně prokletou panenku Annabelle, která momentálně našla své útočiště ve skladu uzavřeného muzea paranormálních vyšetřovatelů Eda a Lorraine Warrenových. K nim se dostala prý od jisté dívky Donny, které hračku koupila matka ve starožitnictví. Jenže když ji matka v dobré víře kupovala, jistě netušila, že se Annabelle dovede bez cizího přičinění pohybovat, a dokonce zanechávat vzkazy. Kolují o ní různé historky, kdy podle některých dokonce zabila člověka.

(Annabelle byl také americký horor…)

Annabelle (v anglickém originále Annabelle) je americký hororový film z roku 2014. Film byl do kin oficiálně uveden 3. října 2014. Získal mix kritiky a vydělal přes 256 milionů dolarů. Režie snímku se ujal John R. Leonetti a scénáře Gary Dauberman,“ uvádí Wikipedia.

DŘÍVE JSME PSALI:

Byla královna Alžběta či papež reptiliánem? Žijeme pod nadvládou vetřelců?

David Bárta — 28. 01. 2023
Jestliže jste si mysleli, že tato planeta se skládá pouze z lidí, tak jste na omylu. Tento článek ve vás způsobí mentální poprask!

Film je inspirován příběhem panenky jménem Annabelle, který vyprávěl Ed a Lorraine Warren. Hlavní role hrají Annabelle Wallis, Ward Horton a Alfre Woodard. „Celý příběh začíná událostí, když John Form najde pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – starou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ovšem Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou zanechávají. Vyznavači vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní Annabelle posedlá,“ dodává v krátkém výpisu veřejný zdroj.

 

Požité zdroje: list25.com, Wikipedia
Text/ Překlad: Jana Horká

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu