V polovině měsíce června by se mělo výrazně ochladit

Publikuje: Jana Malá — 31. 05. 2022
Úvodní stránka » Počasí » V polovině měsíce června by se mělo výrazně ochladit

Teploty v následujících dnech budou postupně růst a z nynějších chladnějších hodnot by se měly koncem týdne dostat na 25 stupňů. 

Český hydrometeorologický ústav aktuálně přinesl předpověď počasí na tento týden. Podle ČHMÚ bude i tento týden, co se teplot týče, průměrný, v polovině měsíce června by se však mělo opět výrazně ochladit.

Předpověď na úterý:
Skoro jasno až polojasno, ráno na západě místy, jinde jen ojediněle mlhy. Odpoledne a večer od jihozápadu přibývání oblačnosti a místy, zejména na jihu, déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Slabý, přes den mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, se bude později měnit na jihozápadní a zejména v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na středu:
Oblačno až polojasno, ráno místy až jasno a ojediněle mlhy. Odpoledne ojediněle přeháňky. Zpočátku ve východní polovině území, večer na jihu až zataženo a místy přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, přes den mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky, na jihu a východě zpočátku srážky místy. Během dne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na západě až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek:
Většinou polojasno. Odpoledne od jihozápadu přibývání oblačnosti a večer zejména v jižní polovině území místy, jinde ojediněle, přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až polojasno, zpočátku v jižní polovině území, postupně místy i jinde, déšť, přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný západní 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý následujícího týdne:
Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a místy déšť, přeháňky nebo i bouřky. „Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C,“ doplnil závěrem aktuálně Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve svém sdělení.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu