Týdenní předpověď počasí pro ČR od: 12. – 19. června

Publikuje: Nikola Macáková — 12. 06. 2022
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro ČR od: 12. – 19. června

Výběžek vyššího tlaku vzduchu zasahující od západu do střední Evropy bude slábnout. Aktuálně přinášíme týdenní předpověď počasí.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku na následující týden přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že během neděle začne ovlivňovat počasí na severozápadě území studená fronta, která v pondělí přejde přes naše území dále k východu. Za ní se do střední Evropy rozšíří výběžek tlakové výše, která se bude přesouvat přes střední Evropu k východu. Nad západní Evropou se prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu, po její přední straně bude v závěru období proudit do střední Evropy velmi teplý vzduch. 

Předpověď na neděli:
Jasno až polojasno. Během dne místy až oblačno a ojediněle, v severozápadní polovině Čech k večeru místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C.

Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Během dne v Čechách vítr přechodně mírný západní 2 až 6 m/s a v bouřkách zesílí.

Předpověď na pondělí:
Oblačno, přechodně až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Později odpoledne a večer od západu ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 26 °C.

Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr, během dne se bude měnit na mírný západní až severozápadní 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý:
Polojasno až skoro jasno, přechodně až oblačno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný severozápadní, až severní vítr 2 až 5 m/s

Předpověď na středu:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Polojasno, přechodně při zvětšené oblačnosti místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Jasno až polojasno, přechodně při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, v závěru 17 až 13 °C.

„Nejvyšší denní teploty v pátek 23 až 27 °C, postupně 27 až 32 °C,“ doplnil závěrem ve své týdenní předpovědi Český hydrometeorologická ústav (ČHMÚ).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu