Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 8. – 16. února

Publikuje: Nikola Macáková — 08. 02. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 8. – 16. února

Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severovýchodní, postupně východní Evropou.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)  s tím, že v sobotu a o víkendu postoupí do střední Evropy frontální systém, v dalších dnech se ze západní do střední Evropy zvolna přesune tlaková výše, která koncem období zeslábne.

Předpověď na středu:

Jasno nebo skoro jasno. V noci a ráno zejména v Čechách ojediněle mrznoucí mlhy, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku zataženo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty -7 až -11 °C, při sněhové pokrývce kolem -14 °C, na severovýchodě při nízké oblačnosti kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C. Slabý proměnlivý, během dne na většině území kromě severovýchodu mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Převážně jasno, ráno ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlha. Odpoledne místy polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, ojediněle při sněhové pokrývce kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, při slunečním svitu až 5 °C. Mírný jihovýchodní až jižní, později jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině Čech zpočátku slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na pátek:

Oblačno až polojasno a zejména na severu ojediněle občasné sněžení, odpoledne pod 400 m i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při slabším větru a sněhové pokrývce kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až zataženo a místy občasné sněžení, které bude v polohách pod 700 m přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:

Oblačno až zataženo a místy déšť, nad 800 m sněžení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, bude postupně slábnout.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. ledna – 3. února

Nikola Macáková — 25. 01. 2023
Počasí u nás bude svým okrajem ovlivňovat rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu nad Středomořím, jihovýchodní a východní Evropou.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy následujícího týdne:

Oblačno až zataženo a ojediněle déšť. „Přechodně jasno až polojasno a v noci ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C,“ doplnil ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu