Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 7. – 15. března

Publikuje: Nikola Macáková — 07. 03. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 7. – 15. března

Zima dá o sobě ještě vědět! Zpočátku k nám bude kolem tlakové níže se středem nad Dánskem proudit chladný vzduch od západu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že ve druhé polovině pracovního týdne se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severu od teplejšího na jihu území. Od soboty budou přes střední Evropu v západním proudění postupovat frontální systémy.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, zejména na jihu a východě i polojasno. Ojediněle sněhové přeháňky, během dne postupně pod 600 dešťové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihu Moravy až 10 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. V noci slabý, přes den mírný a přechodně i čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s (70 km/h).

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, hlavně zpočátku na jihu a jihovýchodě polojasno. Zpočátku na severu místy občasné sněžení, během dne od západu srážky na celém území, pod 300 m, v jižní polovině postupně pod 600 m dešťové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v jihovýchodní polovině 5 až 9 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, v severní polovině Čech většinou slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo, občas déšť, zpočátku nad 600 m, na severu nad 300 m převážně sněžení. Později od severozápadu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na jihu kolem +4 °C. Nejvyšší denní teploty od 2 °C na severu až po 13 °C na jihu. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v jižní polovině mírný západní 3 až 7 m/s, večer zeslábne.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně na většině území občas déšť nebo přeháňky, na severu zpočátku nad 600 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, později místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu:

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, později nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na jihovýchodě až 15 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severozápadní.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. února do 6. března

David Bárta — 26. 02. 2023
Po zadní straně tlakové níže nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severu.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, zpočátku od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty zpočátku +3 až -2 °C, postupně 7 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 5 až 10 °C, postupně 9 až 14 °C,“ doplnil ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu