Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 27. listopadu – 4. prosince

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 11. 2022
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 27. listopadu – 4. prosince

Tlaková výše se bude přesouvat k severovýchodu a počasí ve střední Evropě bude od západu ovlivňovat brázda nižšího tlaku vzduchu.

Týdenní předpověď počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že střední Evropa bude v nadcházejícím týdnu také v okrajovém proudění mohutné tlakové výše nad severovýchodní až severní Evropou.

Předpověď na neděli:

V noci zpočátku polojasno až jasno, na severovýchodě a východě oblačno až zataženo a místy přeháňky, nad 600 m sněhové. Postupně na většině území tvorba mlh, i mrznoucích, nebo nízké oblačnosti a ojediněle mrholení. Během dne přechodně místy polojasno až skoro jasno. Později večer v Čechách od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, zejména v Čechách při déletrvajícím vyjasnění až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Předpověď na pondělí:

Převážně zataženo a místy mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě mírný 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý:

Převážně zataženo, ojediněle mlhy. Místy mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě mírný 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu:

Převážně zataženo, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý východní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Převážně zataženo, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Místy mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě mírný 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Převážně zataženo, ojediněle mlhy. Místy mrholení, i mrznoucí, nebo slabé sněžení. Ojediněle polojasno, zejména na horách. „Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C,“ dodal závěrem ČHMÚ.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. listopadu

Nikola Macáková — 19. 11. 2022
Zpočátku se nad střední Evropou bude udržovat nevýrazné tlakové pole. V pondělí bude přecházet přes ČR k severovýchodu okluzní fronta.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu