Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 24. června – 1. července

Publikuje: David Bárta — 24. 06. 2024
Zdroj: ČHMÚ & redakce
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 24. června – 1. července

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše se středem nad Severním mořem a Dánskem, která se postupně přesune nad východní Evropu a po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihovýchodu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že se postupně nad jihozápadní Evropou prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu a bude postupovat dále do střední Evropy. Po její zadní straně k nám v závěru pronikne chladnější vzduch od severozápadu.

Předpověď na pondělí:

Jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý:

Jasno až polojasno, na jihu až oblačno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý, během dne mírný východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Polojasno, od jihu postupně oblačno až zataženo a odpoledne a večer místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Mírný východní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:

Převážně oblačno, na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý, místy mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý, během dne mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Většinou oblačno, občas déšť, přeháňky nebo bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 20 až 15 °C, postupně od západu až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, v závěru období 21 až 25 °C,“ doplňuje ČHMÚ.

„Stejně jako v předchozím týdnu se i v příštích dnech budou objevovat bouřky. V pondělí a v úterý bude podle předpovědi ještě převážně jasno až polojasno, ale místy se už obloha zatáhne. Ve středu se pak odpoledne a večer mohou vyskytnout místy přeháňky nebo bouřky. Ve čtvrtek už budou přeháňky na většině území a opět mohou dorazit i bouřky. V pátek bude počasí podobné a o víkendu se mohou objevit silné bouřky,“ upřesňuje portál České televize.

Počasí v Česku bude ovlivňovat tlaková výše se středem nad Severním mořem a Dánskem, která se postupně přesune nad východní Evropu a po její zadní straně do Česka začne proudit teplý vzduch od jihovýchodu. Postupně se nad jihozápadní Evropou prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu a bude postupovat dále do střední Evropy. Po její zadní straně do Česka v závěru pronikne chladnější vzduch od severozápadu,“ dodává závěrem k aktuální předpovědi počasí ct24.ceskatelevize.cz.


Použité zdroje: ČHMÚ, ct24.ceskatelevize.cz,
redakční informace, zdroje – redakční text

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu