Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 22. – 30. července

Publikuje: David Bárta — 22. 07. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 22. – 30. července

Za frontální vlnou se k nám do České republiky od západu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám začne od neděle proudit teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv v úterý ukončí zvlněná studená fronta, která bude přes střední Evropu zvolna postupovat k východu. Za ní se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. V druhé polovině příštího týdne se nad západní Evropou začne prohlubovat další tlaková níže a kolem ní bude do střední Evropy proudit opět teplý vzduch od jihozápadu. V závěru období počasí u nás ovlivní zvlněná studená fronta od západu.

Předpověď na sobotu:

V noci oblačno až zataženo, zpočátku místy přeháňky nebo i bouřky. Od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Přes den většinou oblačno, ráno a večer místy i skoro jasno. Ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na jihu Moravy až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Slabý, místy mírný západní až severozápadní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli:

Polojasno až oblačno, ve východní polovině zpočátku jasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na Vysočině místy až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na západě kolem 25 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, na západě Čech místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:

Oblačno, zpočátku i polojasno a ojediněle déšť nebo přeháňky. Během dne postupně až zataženo a na většině území občas déšť, přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C, na jihu Moravy až 34 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách vítr přechodně zesílí.

Předpověď na úterý:

Oblačno, přechodně až zataženo, na většině území přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s v bouřkách zesílí.

Předpověď na středu:

Oblačno až polojasno, místy přeháňky a zejména na východě místy bouřky. Večer ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 14. – 21. července

David Bárta — 14. 07. 2023
Oblast vyššího tlaku vzduchu se bude přesouvat ze střední Evropy k východu a bude k nám proudit velmi teplý a sušší vzduch od jihozápadu ...

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:

Oblačno, místy přechodně i polojasno. Ojediněle, postupně místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C, postupně 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C, postupně 27 až 32 °C,“ dodal závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: Zdroj: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Sandev
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu