Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 14. – 21. července

Publikuje: David Bárta — 14. 07. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 14. – 21. července

Oblast vyššího tlaku vzduchu se bude přesouvat ze střední Evropy k východu a bude k nám proudit velmi teplý a sušší vzduch od jihozápadu až jihu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že příliv suššího vzduchu od jihozápadu zmírní zvlněná studená fronta, která bude během neděle a pondělí přecházet přes naše území k východu. Kolem tlakové níže, která se bude přesouvat přes Skandinávii k východu, k nám bude následně proudit teplý vzduch od západu až jihozápadu, později chladnější od severozápadu.

Předpověď na pátek:

Jasno až polojasno. Na Moravě a ve Slezku v noci zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Odpoledne většinou oblačno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v údolích kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý, přes den mírný vítr jižních směrů 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu:

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 33 až 37 °C, na východě a severovýchodě kolem 32 °C. Slabý, postupně mírný vítr jižních směrů 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:

Jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C, na jihovýchodě až 35 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a na frontě a v bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr slábnout.

Předpověď na pondělí:

Převážně oblačno, na západě a severozápadě až polojasno. Zpočátku zejména v jihovýchodní polovině území místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Postupně od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C, na západě až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý, přes den mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:

Skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti zejména na jihu ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý, přes den mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 14. července

David Bárta — 06. 07. 2023
Ve čtvrtek bude východ našeho území zpočátku ovlivňovat zvlněná studená fronta. Od západu se do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Zpočátku převážně polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. „Postupně převážně oblačno a přeháňky místy. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 28 až 33 °C, postupně 23 až 28 °C,“ dodal závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: Zdroj: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Gvoždíková
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu