Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. srpna

Publikuje: David Bárta — 19. 08. 2022
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. srpna

Až do úterý 23. srpna bude počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta, uvedl v úvodu týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Ve druhé polovině příštího týdne nás bude ovlivňovat pás vysokého tlaku vzduchu, který bude zasahovat z Britských ostrovů přes Baltské moře až nad severovýchodní
Evropu.

Předpověď na sobotu:
V noci zataženo až oblačno, ojediněle i polojasno. Na většině území přeháňky nebo déšť, zpočátku místy bouřky, i velmi silné. Přes den zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, později večer na východě i vydatnější. Místy bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na západě ojediněle až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, ve východní polovině území místy až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý proměnlivý, přechodně mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:
V kombinaci deště a bouřek může ojediněle spadnout i kolem 70 mm srážek.

Předpověď na neděli:
V Čechách polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Na Moravě a ve Slezsku převážně zataženo s deštěm, místy i trvalejším a vydatnějším. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, při trvalejších srážkách kolem 19 °C. V Čechách mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný severní 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí:
Polojasno až oblačno, ve východní polovině území převážně zataženo s občasným deštěm, ojediněle ještě trvalejším. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v západní polovině Čech kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při zmenšené oblačnosti 21 až 25 °C. V Čechách slabý severní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:
Polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Na východě zpočátku až zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v západní polovině Čech kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, při zmenšené oblačnosti 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na středu:
Skoro jasno až polojasno, přes den až oblačno a místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 15 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:
„Skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C,“ doplnil závěrem v nadcházející týdenní předpovědi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu