Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 2. – 9. srpna

Publikuje: Jana Malá — 02. 08. 2022
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 2. – 9. srpna

Přes střední Evropu se bude k východu přesouvat oblast vyššího tlaku vzduchu a kolem ní k nám bude zesilovat příliv velmi teplého vzduchu.

Týdenní předpověď počasí pro ČR přinesl Česky hydrometeorologický ústav s tím, že již  během pátku postoupí nad naše území od západu studená fronta, která bude v dalších dnech postupovat k východu. Za ní se nad Severní moře a jižní Skandinávii rozšíří výběžek vysokého tlaku vzduchu a po jeho přední straně k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu.

Vysvětlivky: Červená křivka znázorňuje průměrné nejvyšší denní teploty ve °C. Modrá křivka znázorňuje průměrné nejnižší noční teploty ve °C. Zdroj/datum: 01.08.2022 ©swing, a. s. / (CC BY-NC-ND 3.0 CZ) ČHMÚ.

Předpověď na úterý:
Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na severovýchodě kolem 25 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr do 4 m/s.

Předpověď na středu:
Polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na západě a severozápadě Čech až 34 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Předpověď na čtvrtek:
Většinou jasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C, na severovýchodě kolem 30 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pátek:
Jasno až polojasno, v Čechách během dne od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 36 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky nebo i bouřky. Přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na severozápadě až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na jihovýchodě až 29 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:
„Polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C,“ doplnil závěrem v týdenní předpovědi ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu