Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 17. – 25. února

Publikuje: Nikola Macáková — 17. 02. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 17. – 25. února

V čerstvém západním až severozápadním proudění budou přes střední Evropu přecházet jednotlivé frontální systémy.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)  s tím, že ke konci období postoupí ze západní do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu.

Předpověď na pátek:

Převážně zataženo, na východě v noci zpočátku polojasno. Od severozápadu postupně na většině území občasný déšť, ráno ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při slabém větru zejména na severovýchodě Čech a na Moravě až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na severovýchodě a východě území místy kolem 4 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, na severovýchodě Čech a na Moravě slabý do 3 m/s. Během dne postupně většinou čerstvý západní 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Na severu a severovýchodě se bude ráno při mrznoucích srážkách ojediněle vytvářet slabá ledovka.

Předpověď na sobotu:

Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, na horách na severu a severovýchodě srážky vydatnější. Postupně na severu v polohách nad 1000 m i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Čerstvý západní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), bude později večer zvolna slábnout.

Předpověď na neděli:

Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, od severu postupně nad 600 m srážky sněhové. Večer od severovýchodu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, od severu ochlazování. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pondělí:

Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 500 m, postupně nad 1000 m srážky sněhové a četnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na severovýchodě až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný, postupně čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, místy, zejména na severovýchodě občasný déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 8. – 16. února

Nikola Macáková — 08. 02. 2023
Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severovýchodní, postupně východní Evropou.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách přechodně srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C,“ doplnil v týdenní předpovědi ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu