Říká vám váš zvěrokruh, koho si vzít? Rozklíčujte tajemství lásky pomocí starověkých prvků

Publikuje: Nikola Macáková — 27. 10. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Říká vám váš zvěrokruh, koho si vzít? Rozklíčujte tajemství lásky pomocí starověkých prvků

Starověký model rozlišuje čtyři prvky, které ovlivňují náš život, činy i city: oheň, voda, země a vzduch. Jak najít toho pravého či pravou pomocí zvěrokruhu.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že odpradávna se lidé snažili odhalit tajemství lásky a partnerských vztahů. Starověké kultury si často vytvářely vlastní metody a systémy, které jim pomáhaly najít toho pravého. Jedním z těchto systémů je prastará filozofie čtyř elementů; Oheň, Voda, Země a Vzduch. Tato filozofie, která má kořeny v antickém Řecku a starověkém Egyptě, tvrdí, že každý člověk je spojen s určitým elementem a tím pádem s určitými vlastnostmi a charakteristickými rysy. Může vám tento starověký model pomoci najít vhodného partnera pomocí zvěrokruhu?

Starověký model rozlišuje čtyři prvky, které ovlivňují náš život, činy i city. Jsou to Oheň, Voda, Země a Vzduch. Ke kterému patříte vy? A jaký partner se k vám hodí? City nikdy nepodceňujte. Náš vnitřní život totiž přímo ovlivňuje naše tělo a zdraví. Z každého živlu máme údajně kousek, ale jeden nebo dva u lidí jednotlivých astrologických znamení převládají. Přečtěte si, jaký element je právě u vás nejvýraznější. Možná tak mnohem snadněji leccos pochopíte a dostanete odpovědi na různé otázky – včetně té, která by vám mohla pomoct najít toho pravého životního partnera,“ uvádí k tématu web prozeny.blesk.cz.

Oheň, Voda, Země a Vzduch jsou čtyři základní prvky, jak již bylo v článku zmíněno, které mají každý své jedinečné vlastnosti. Oheň je spojován s vášní, energií a touhou. Voda je spojována s emocemi, intuicí a citlivostí. Země představuje stabilitu, praktičnost a spojení s přírodou. Vzduch je spojen s komunikací, intelektem a nezávislostí. Každý z nás má ve svém horoskopu dominantní element, který ovlivňuje naši osobnost a preference.

Jak může tento starověký model pomoci najít vhodného partnera? Podívejme se na to podle jednotlivých elementů:

  1. Oheň (Beran, Lev, Střelec): lidé spojení s ohněm jsou vášniví a energičtí. Hledají partnera, který sdílí jejich nadšení a odvahu. Ideální partner pro ně by měl být schopen držet krok s jejich tempem a být ochoten zkoušet nové věci.
  2. Voda (Rak, Štír, Ryby): vodní znamení jsou emocionální a intuitivní. Hledají partnera, který je schopen porozumět jejich citům a být empatický. Důvěra a hluboké spojení jsou pro ně klíčové.
  3. Země (Býk, Panna, Kozoroh): lidé spojení se Zemí jsou praktičtí a stabilní. Pro ně je důležitá spolehlivost a pevný základ ve vztahu. Hledají partnera, který je spojován s realitou a má schopnost plánovat do budoucna.
  4. Vzduch (Blíženec, Váhy, Vodnář): vzdušná znamení jsou intelektuální a komunikativní. Hledají partnera, s nímž mohou vést hluboké diskuse a sdílet své nápady. Nezávislost a svoboda jsou pro ně důležité.

Tento starověký model může být užitečným nástrojem pro samo poznání a pochopení vlastních preferencí. Nicméně, je třeba mít na paměti, že skutečné partnerské vztahy jsou mnohem složitější než jen určení dominantního elementu. Každý člověk je unikátní a vztahy závisí na mnoha dalších faktorech, jako jsou hodnoty, zájmy, kompatibilita a vzájemná láska.

Podle zveřejněných informací webu prozeny.blesk.cz, jenž rozepisuje, dle jejich poznání či úvah zajímavé informace v textu KDO S KÝM:

Oheň a Oheň
Když do sebe dva ohniváci narazí, můžou létat jiskry. Hádky, scény a stejně vášnivé udobřování, to je u těchto živlů na denním pořádku. Když se ale naučíte temperament krotit, společný oheň může hořet celý život. Záleží na tom, jak se s ním naučíte zacházet.

Země a Země
Když se setkají, nečekejte žádné romantické vzplanutí. Jejich vztah bude pevný, silný, ale pro nás ostatní trochu nudný.

Voda a Voda
Dvě vodní znamení nemají mezi sebou žádné překážky, jejich lásky i city plynou hladce a vzájemně se inspirují. Jenže když poklidu bude příliš, může vztah skončit ve stojaté zátoce, mrtvém rameni, odkud už není cesta dál.

Oheň a Vzduch
Vzduch rozdmýchává oheň a ten díky němu hoří jasněji. O nadšení a vzrušení, ale také vztek a vášně v takovémto vztahu není nouze. Pokud se vám oběma podaří udržet svoje povahové vlastnosti na uzdě, můžete spolu prožít velmi krásný život.

Oheň a Země
Když se do sebe zamilují, jejich láska je většinou problematická. Oheň sice Zemi nikdy nezničí, ale může ji ohrožovat a vyvádět z konceptu. Po čase se ohnivý typ se stabilní Zemí může nudit, Zemi zase můžou vadit jeho neustálé výbuchy a láska je vážně ohrožená.

Oheň a Voda
Oheň a Voda jsou protiklady, které se sice navzájem fascinují, ale zároveň se bojí toho, že jeden druhého může zničit. A mají pravdu. Obě strany by ve společném vztahu měly krotit svůj temperament. Jinak nevydrží.

Země a Vzduch
Žádné velké vášně, ani romantická láska se tady většinou nevyskytují.

Země a Voda
V tomto případě dochází k nádhernému spojení lidí, kteří se vzájemně potřebují a inspirují. Takový vztah může vydržet celý život a bude přinášet všem kolem štěstí a pocit naplnění. Jen pozor, vody nesmí být ani příliš, ani málo.

Vzduch a Voda
Partneři těchto typů jsou něco jako loďka na divoké řece lásky, která si dělá, co chce a nikdo ji nedokáže usměrnit a uřídit. Je tady proto riziko, že ztroskotá. Naděje, že skončí v bezpečném přístavu je sice malá, ale jak se říká, umírá jako poslední.

DŘÍVE JSME PSALI:

Historie spiritualismu: víra v neuchopitelné

David Bárta — 12. 10. 2023
Od počátků lidstva fascinuje otázka existence ducha, nesmrtelnosti a neviditelných sil mnoho lidí po celém světě.

Pokud vás zajímá, jakým způsobem může vaše znamení zvěrokruhu ovlivnit vaše vztahy, můžete se poradit s astrologem nebo vyhledat odbornou literaturu na toto téma. Ale pamatujte, že pravá láska nemusí vždy souznít s vaším znamením. Nejdůležitější je mít otevřené srdce a být ochoten dát šanci někomu, kdo vás osloví a naplní láskou a štěstím.

Použité zdroje: prozeny.blesk.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu