Příliv opuštěných pocitů aneb, jak samota drtí duši člověka

Publikuje: Nikola Macáková — 20. 12. 2022
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Magazíny » Příliv opuštěných pocitů aneb, jak samota drtí duši člověka

Občas se nám v životě stane, že nevidíme a neznáme řešení. Absolutně si nevíme rady s krizovou životní situací.

Cítíme se bezmocní a zoufalí. Veškeré rady “odborných hlav” nám v té chvíli opravdu nepomohou. Neboť psychika člověka je v tomto okamžiku posetá depresivními bludy a mentálními poruchami. Míváte občas pocit, jak psychika drcená do nejdetailnějších kousíčků, rozbíjí vaše racionální myšlení?

Kristýna Roubalová, jež je spolupracovnice webu psychologie.cz a studentka psychosociálních studií v Praze na FF UK vehementním způsobem nazývá tento stav psychického utonutí, uvíznutím. Ve svém článku zmiňuje, že občas v jedincově životě nastane okamžik, kdy veškeré jeho životní počínání ztrácí smysl. V mysli se mu plouží negativní myšlenky, které ho stahují do temnějších a temnějších hlubin. Svírá ho úzkost.

Co se to stalo s moderní lidskou psychickou strukturou, že se člověk cítí jako ve vnitřní duševní kazajce?

Samota dohánějící člověka k úzkosti

Máme snad úzkost z osamění? Může pocit opouštění nebo dokonce naprosté odpojení se od sociálního kontaktu způsobit úzkostné stavy? Dále se na webu psychologie.cz velmi jasně vystihuje v různorodých psychologicky inspirativních článcích , jak stavy úzkosti přiživují pocity osamělosti. Samozřejmě zmiňuje i příčiny vzniku úzkostných opouštějících se pocitů. Jedním z těchto příčin je záměrné odmítnutí navazování mezilidských vztahu.

Nedostatek energie

Zažili jste někdy pocit, jak samota vysaje vaší energetickou hladinu? Web mentislab nazývá tento stav chronickou únavou. V tomto rozpoložení nejste schopni žádné sebevětší aktivity. Vaše myšlení je omezené na absolutní minimum. Chronická únava je obtížně zbavitelnou a drží se nás dlouhodobě. Dále zmiňuje, že nejlepším lékem na chronickou únavu je kvalitní spánek a procházka přírodou.

Jak poznáte, že jste zasaženi chronickou únavou?

Projevy zasažení chronickou vyčerpáním jsou zcela viditelné. Nedostatečné soustředění, nerozhodnost, pocit celkové slabosti organismu nebo nedostatek životní motivace. Jistě většina světové populace tento stav z vlastní zkušenosti v nějakém časovém životní období znají. Sice to není sladká zkušenost, ale člověka to žene ke zlepšení duševního stavu a uzdravení svých psychických problémů.

Kreativita odplula z lidského bytí

Mimojiné chronická únava úzce souvisí s kreativitou. V tomto vyčerpaně zatuchlém stavu si k Vám múza cestu nenajde. V knize myšlením k bohatství, jehož autorem je Napoleon Hill suverenně tvrdí, jak vysoká hladina energie souvisí s tvořením. Velmi tvořivý člověk potřebuje k procesu originálního díla vysokou dávku energie. Jak už samotný název knihy napovídá, tak k danému procesu odvážně myslícího bohatého člověka, je prvotním impulzem mnoho vnitřní energie. Po přečtení této knihy dosáhnete pocitu, že bez kvalitní hladiny energie, z níž vyplývající schopnost tvořit, se nezmůžete vůbec na nic.

Způsoby léčení

Kromě procházky do přírody a hlubokého spánku rovněž pomůže podle známé specialistky na výživu Hany Slimákové čerstvá a zdravá strava. A v neposlední řadě Vám může pomoct, když navštívíte kvalifikovaného a schopného terapeuta.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu