Místa a turistické destinace, které proslavil Instagram

Publikuje: David Bárta — 09. 03. 2023
Zdroj: Jana Horká
Úvodní stránka » Magazíny » Místa a turistické destinace, které proslavil Instagram

Místa na světě, která se díky internetové aplikaci Instagram stala vyhledávanou světovou turistickou destinací.

Tématu se věnoval portál zajimavaevropa.cz s tím, že kdo nemá fotku tohoto místa na svém Instagramovém účtu jakoby snad ani nebyl. Samozřejmě trochu přeháníme, ale podstata je snad zřejmá. Instagram velice silně ovlivňuje turismus a nějaká místa se stala populární právě jen díky několika podařeným fotkám na této sociální síti. Pokud i vy rádi fotíte a nevíte, kde začít, nabízíme vám dnes několik tipů na ty nejfotogeničtější destinace na světě. Když tam vyrazíte, určitě odjedete s foťákem plným úchvatných fotek. Některá místa jsou blíže, jiná dál, ale proč nemít velké sny a nemířit vysoko.

V dnešní době se cestování stává stále dostupnější a lokality, které se nám zdály dříve nemožné, jsou nyní téměř na dlani.

Machu Picchu

Kdo by neznal tento komplex uprostřed nádherného Peru? Ne nadarmo je zařazen na seznam světové dědictví UNESCO a každoročně se tam sjíždí miliony turistů. Toto místo magickou atmosféru a nádherným fotografiím napomáhá i mlha, která se kolem něj čas od času utvoří a zahalí jen do tajemného hávu. Dostat se na Machu Picchu není úplně snadné, ale stojí to bezpochyby za to. A ani omylem nejde pouze o nádherné fotky, kterými se můžete chlubit na Instagramu. Toto místa vás chytne za srdce.

Řím

Pokud si výlet do Peru zatím nemůžete dovolit, kupte si letenku do hlavního města Itálie. Určitě neuděláte krok vedle. Je to místo plné kultury, historie, dobrého jídla a pití a ikonickými místy se to tam jen hemží. Stačí vyjít na ulici před hotel a garantujeme vám, že bude co fotit. Historické budovy, malé krámky, otevření a přátelští Italové… To je kombinace, která garantuje skvělou dovolenou.

Galapágy

A z Evropy zase do Jižní Ameriky – tentokrát do Ekvádoru. Jedná se o místo, kde si příroda žije svým vlastním životem a díky tomu vznikají nádherné a dech beroucí scenerie. Najdete zde nejen úchvatnou přírodu, ale především možnost zachytit řadu jedinečných živočišných druhů přímo v jejich přirozeném prostředí – tuleni, lachtani nebo třeba želvy. Pokud vás namísto historie láká spíše rozmanitost přírody, toto místo je absolutní nutnost.

Sydney

Pro nás Evropany je sice Austrálie trochu z ruky, ale za návštěvu určitě stojí. A to nejen její hlavní město. Pokud však v Sydney alespoň přestupujete a zbývá vám trochu času, udělejte si výlet do centra a vyfoťte si ikonickou budovu opery. Z letiště do centra se dostanete metrem za půl hodiny, takže to určitě stojí za to. Nejkrásnější je opera samozřejmě v noci, kdy je ozářená mnoha světly, ale ani přes den to není o nic méně uchvacující podívaná.

Tokio

Pulzující metropole plná světel, neonů a moderních technologií, to je hlavní město Japonska. Město, které nikdy nespí, se sice přezdívá New Yorku, ale pro Tokio to platí úplně stejně. Při první návštěv můžete být trochu vyvedení z míry organizovaností místních obyvatel i řadou kulturních rozdílů, ale po pár dnech tomu všemu přijdete na chuť. Všude, kam se rozhlédnete, se tyčí vysoké a ultramoderní mrakodrapy. Lidé se všude neustále hemží, ale přitom to vypadá jakoby ve všem panoval naprostý pořádek a systém.

Bavorsko

I naši západní sousedé mají co nabídnout. Bavorsko se pyšní nádhernými a zachovalými hrady a zámky a zkrátka nepřijdou ani vaše chuťové pohárky. Pivo a klobásy jsou tady jako doma. Stačí pár hodin cesty a váš Instagramový účet se může plnit nádhernými fotkami krajiny i architektury, kterou jinde na světe nenajdete.

Co míní veřejné zdroje – Instagram

Instagram je americká sociální síť pro sdílení fotografií, videí a chatování s přáteli. Služba umožňuje uživatelům upravit pořízené fotografie pomocí řady filtrů. Také formát fotografie je odlišný a jako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid jsou výsledné snímky ve čtvercovém formátu, zatímco kamery zařízení se systémem iOS používají poměr stran 3:2. Aplikace se nesnaží konkurovat jiným sociálním službám, ba naopak umožňuje snadné sdílení fotografií na další sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Flickr, případně na publikační služby Posterous a Tumblr,“ píše v krátkosti Wikipedia.

Aplikace je určena primárně pro mobilní telefon iPhone a většinu mobilních zařízení s OS Android, současně je však kompatibilní s iPod Touch a iPad,“ dodává veřejný zdroj.

Instagram má také své „tmavé stránky…“

Během ruských prezidentských voleb 2018 se sociální síť Instagram podřídila požadavku ruského Roskomnadzoru a vymazala příspěvky ruského opozičního kandidáta Alexeje Navalného. Této cenzuře předcházel zákaz úřadů tomuto kandidátovi zúčastnit se voleb,“ uvádí rovněž zdroj Wikipedia.

 

Text/Překlad: Jana Horká
Použité zdroje: Zajimavaevropa.cz, Wikipedia, Instagram.com

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu