Jak vybrat vhodné granule pro kastrované psy?

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Publikuje: David Bárta — 17. 10. 2023
Zdroj: Komerční článek
Úvodní stránka » Magazíny » Jak vybrat vhodné granule pro kastrované psy?

Kastrace je vcelku běžný zákrok, který se u psů provádí většinou ze dvou důvodů. Těmi jsou kontrola nad následným množením nebo zdravotní problém.

Nicméně tento zásah má i jeden nepříjemný vedlejší efekt. Z důvodu změn hormonální hladiny, která následkem nastane, u části psů dochází ke zvýšení chuti k jídlu, což může vést až k obezitě.

Vybíráme vhodné krmivo pro kastrovaného psa

Pokud nechcete, aby se váš pejsek propracoval k obezitě, pak se budete muset porozhlédnout po vyhovujícím krmivu. Níže se podíváme, na co byste se měli zaměřit.

●     Speciální krmiva pro snížení hmotnosti – spousta značek na trhu nabízí speciálně navrženou potravu, která obsahuje méně kalorií a jsou obohacené o výživové látky, které podporují hubnutí. Často v tomto ohledu vyhovují například hypoalergenní granule pro psy.

●     Omezení tuků – u kastrovaných psů vzniká tendence k snadnějšímu ukládání tuků, proto volte takové krmivo, které obsahuje nižší množství.

●     Nezapomínejte na vlákninu – ta dokáže pomoci s pocitem sytosti, proto se váš mazlíček nebude zbytečně přejídat. Navíc má dobrý vliv na trávicí ústrojí.

●     Nižší obsah kalorií – tohle je klíčový faktor. Energický obsah by neměl být zbytečně velký. Zaměřte se tedy na nižší obsah kalorií.

●     Bílkoviny – tato složka pomáhá udržovat svalovou hmotu a dodává pocit sytosti. Proto je stejně jako vláknina velmi žádaná a měly by být obsaženy v co největším množství.

Vliv krmiva na zdraví, chování a vzhled psa je očividný, a proto je potřeba se vždy co nejlépe přizpůsobit. Každý pes má své potřeby a ty v dnešní době není zas tak složité pokrýt. Pokud si ovšem nebudete vědět s něčím rady, pak se nebojte zeptat zvěrolékaře, který vám v této oblasti dokáže poradit nejlépe.

Použité zdroje/text: Ing. Alžbeta Balušíková, Futurino s.r.o.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu