Investice do pohledávek umožní lidem zhodnocení 12 procent

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Publikuje: Tomáš Skolek — 12. 10. 2022
Úvodní stránka » Magazíny » Investice do pohledávek umožní lidem zhodnocení 12 procent

APS otevřela v září investorům již druhou možnost pro zhodnocení finančních prostředků prostřednictvím jejich fondu APS CREDIT FUND SICAV.

Ten vloni nashromáždil v prvním podfondu RHAPSODY téměř 800 miliónů korun. Aktuálně otevíraný podfond RHAPSODY II navazuje strategií na první podfond a nabízí investorům z Česka a Slovenska očekávané zhodnocení 12 procent. Finanční prostředky do podfondu lze vkládat do 21. prosince letošního roku.

APS chce do nového podfondu RHAPSODY II vybrat přes půl miliardy korun

Podfond RHAPSODY II představuje zajímavou investiční příležitost – investice do pohledávek jsou totiž zajímavou a lukrativní alternativou k tradičním investicím, a to zejména metrikou zisku k výši podstoupeného rizika. „Hlavní výhody investice do podfondu RHAPSODY II jsou vyšší výnosy, než jaké standardně poskytují nemovitosti či některé private equity investice. Na návrat jistiny není rovněž nutné čekat deset a více let. Vzhledem k tomu, že působíme v rámci celé střední a jihovýchodní Evropy, nejsme závislí pouze na pohledávkách českých bank, což nám umožňuje vytvářet poměrně diverzifikované portfolio pohledávek, které nám snižuje riziko případných ztrát,“ vyzdvihuje Martin Machoň, generální ředitel společnosti APS.

Na evropském trhu se navíc objevuje stále víc zajímavých portfolií a pohledávek, které jsou pro fond potenciálně zajímavé. Skokové zdražování energií a stávající inflace pak problémy z doby pandemie jen prohloubily. Lze předpokládat, že poroste podíl těch, kteří nebudou moci splácet svoje závazky. To nevyhnutelně spustí řetězovou reakci u bank. Ty se v obavách z krize začnou těchto pohledávek zbavovat, což je investiční příležitost pro firmy specializující se na investice do pohledávek.

Náš první podfond se zaměřil zejména na velké firemní pohledávky, které jsou zajištěné nemovitostmi a podobnou strategii chceme zvolit i druhého podfondu,“ vysvětluje Martin Machoň a dodává: „Našimi hlavními obchodními partnery jsou v naprosté většině banky.

DŘÍVE JSME PSALI:

České firmy se bez pomoci neobejdou. Vláda by měla konat rychleji a odvážněji

Nikola Macáková — 14. 09. 2022
Firmám na nejen Opavsku se letos zvýšily náklady na energie o stovky procent. Ceny energií v České republice jsou nejdražší z celé EU.

Očekávaná návratnost investice podfondu RHAPSODY II je minimálně 12 procent ročně po započtení všech nákladů.

Se zhodnocením jsme konzervativní, ale našemu prvnímu podfondu RHAPSODY se daří a je za první pololetí 2022 na 105 % plánovaného čistého peněžního toku,“ říká Martin Machoň. Podfond má investiční horizont nastavený na 4 roky od vstupu plus 12 měsíců pro vypořádání. Do podfondu RHAPSODY II může investovat pouze kvalifikovaný investor. Minimální částka pro investici je 1 milion korun.

APS spolupracuje na založení podfondu s QI investiční společností, která je součástí skupiny Conseq. Ta je zároveň i administrátorem fondu.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu