Divoký západ: salóny a taneční bary plné „salónních dam“

Publikuje: Nikola Macáková — 12. 10. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Divoký západ: salóny a taneční bary plné „salónních dam“

Divoký západ 19. století, období občanské války a expanze na západ, byl charakterizován mnoha aspekty, včetně prostituce.

Prostituce byla na Divokém západě výrazně přítomná, ale její povaha, fungování a tolerance se lišily podle konkrétních oblastí a období.

Divoký západ byl královstvím mužů. Vydobýt si bohatství se vydávali hlavně mladí muži, kteří doufali, že najdou zlato, a budou moci založit či zaopatřit rodinu. V některých oblastech muži tvořili 90 % populace, v lepším případě „jen“ 75 %,“ uvádí autorka Hana Benešová Ápková na webu medium.seznam.cz.

„Většina žen, které přicházely, už bylo vdaných, a doprovázely své manžely. Na vdanou ženu se v éře Divokého západu pomýšlet nevyplácelo – její manžel mohl nevítaného nápadníka kdykoli zastřelit. Mimo manželek, doprovázejících své muže na cestě za zlatem, však přicházely i ženy samotné. Mladé, nezadané, které toužily po svobodě a vlastním výdělku. Na Divokém západě si mohly živobytí zajišťovat samy. Ovšem svoboda byla draze zaplacena. Čekal je život v mužském světě plném násilí, frustrace a nebezpečí,“ píše k tématu v krátké citaci Hana Benešová Ápková na svém blogu.

Historie prostituce na divokém západě

Prostituce na Divokém západě měla kořeny v potřebě sexuálního uspokojení mužů, kteří se přesunuli na západ v rámci horeček, tahu na západ a dalších dobrodružství. Prostitutky přicházely na Divoký západ z různých částí světa, včetně Evropy, Asie a východního pobřeží USA. Mnohé z nich byly mladé ženy, které hledaly lepší životní podmínky.

Tolerance prostituce

Tolerance prostituce na Divokém západě se lišila v závislosti na místě. Některá města a oblasti tolerovala, a dokonce i regulovala prostituci, zatímco jinde byla perzekvována a považována za nemorální a nežádoucí jev. Některá města, jako například Dodge City a Tombstone, měla známé salóny a taneční bary, kde prostitutky nabízely své služby. V některých případech byly prostitutky chráněny místními zákony a byly povinny pravidelně projímat lékařské prohlídky.

Rekonstrukce bitvy na divokém západě, ilustrační foto. Zdroj: MAKY_OREL ze služby PixaBay (c)2022

Salóny a taneční bary

Salóny a různé taneční bary byly střediskem společenského života na Divokém západě. Mnohé z těchto podniků měly také prostitutky, které nabízely své služby. Tyto ženy byly často nazývány „salónní dámy“ a byly vyšší třídy prostitutek. Salóny byly místem, kde se muži setkávali, hráli karty, pilo se zde alkohol a mohli si pronajmout společnost prostitutky.

V těchto podnicích byla často vytvářena i specifická kultura a hierarchie.

Celkově byla tolerance a povaha prostituce na Divokém západě komplexní záležitostí, která se lišila podle místních norem a regulací. Některá města a oblasti ji tolerovala a dokonce regulovala, zatímco jinde byla perzekvována a považována za nemorální. Prostituce na Divokém západě byla jedním z mnoha aspektů tohoto historického období, který se v průběhu času měnil a vyvíjel.

Použité zdroje: medium.seznam.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu