Co se šušká o „žhavé novince“ GTA VI. ?

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 14. 05. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Co se šušká o „žhavé novince“ GTA VI. ?

Jen těžko byste v hráčské komunitě našli někoho, kdo by neznal sérii GTA. Titul z rodiny těchto kultovních akčních adventur.

Navazující VI. díl ze zatím vydané pětidílné série je stále zahalen rouškou tajemství a zatím s jistotou víme pouze to, že se na něm usilovně pracuje. I přes nedostatek konkrétních a dostupných informací jsme se však směle pustili do spojování indicií a věrohodnějších spekulací o GTA VI. Co o hře prozrazují (zatím) neověřené informace? Dozvíte se v našem článku, kterému se aktuálně věnovala naše redakce.

Co bude náplní příběhu GTA VI., je stále záhadou. Mluvilo se o hlavní postavě italského třicátníka i o ději výrazně inspirovaném seriálem Narcos a o protagonistovi stoupajícím po žebříčku v drogovém kartelu. Nejnovější report od Bloombergu, kterému nahrávají i leaknuté záběry, hovoří o příběhu inspirovaném životem známé dvojice zločinců Bonnie a Clyde. Pro sérii typický ostrý humor by měl být v nejnovějším GTA umírněnější a tvůrci jsou prý mnohem opatrnější i v oblasti zesměšňování marginalizovaných skupin obyvatelstva, které bylo běžné v předešlých GTA hrách.

V GTA VI. také údajně poznáme dvojici protagonistů, z nichž jedna by měla být první ženskou hratelnou postavou a zároveň hlavní hrdinkou v GTA. Neznámá dáma je zatím zahalena tajemstvím a nevíme o ní nic. Objevily se však spekulace, že by si ji mohla zahrát Alexandra Echavarri, jejíž životopis (objevil se na Redditu) odkazoval na zkušenosti v dabingu i ve hře od Rockstar Games, kde dabuje „hlavní postavu“.

Spekulovalo a dodnes se usilovně v hráčské komunitě spekuluje také o hudebním nebo hereckém zaangažování světoznámého 50 Centa, který sdílel grafiku ikonického GTA: Vice City. Ve skutečnosti však šlo o propagaci rapperova nejnovějšího seriálového projektu a s GTA VI. nemá nic společného!

Co je známo o datu vydání a platformách pro slavnou GTA VI. ?
Teoreticky je Grand Theft Auto VI. stále ve vývoji a to od roku 2014, ale velké změny v Rockstar Games v kombinaci s rozsahem hry vývoj protáhly. Autoři z britského studia Rockstar North hru opět vyvíjejí ve spolupráci s dalšími pobočkami po celém světě [4].

Analytici z Jefferies se proto domnívají, že pouze jedna osoba může předpovědět tak velký nárůst. Do konce roku 2023 bude mít Rockstar na trhu velmi silnou hru, možná GTA 6. Pro zajímavost uvedeme, že pokud se tak stane, bude to až 10 let od vydání GTA5. Před mnoha lety, kdy se chystalo GTA 5[5], vypadaly finanční zprávy podobně.

Fanouškovské výtvory naznačují, jak možná budou vypadat první oficiální artworky z GTA VI. Zdroj: reddit.com

Kolem Grand Theft Auto (známějšího zkráceně GTA) se toho v posledních měsících událo opravdu hodně. Začalo to oznámením, že tři z jeho nejslavnějších her se vrátí s modernější grafikou. Poté skutečně dorazili, i když přání mnoha hráčů nesplnili. Na konci roku GTA V.[7] ohlásilo velký rozšiřující balíček s opravdovým streetovým nádechem.

Jaká jsou potenciální nastavení a postavy pro GTA VI.
GTA VI. opět bude akční adventurou a střílečkou ze třetí osoby, pravděpodobně ale po vzoru předchůdce a Red Dead Redemption 2. nabídne i pohled z vlastních očí. Hrát bude možné jak za Lucíi, tak za Jasona a přepínání se zdá být stejné jako v GTA V. Taktéž po vzoru příběhu Arthura Morgana se ve hře objeví systém interakce s NPC – ostatní postavy lze pozdravit, pohrozit jim a podobně[4].

Hodně častou a opakovanou informací je fakt, že hra GTA VI. nabídne kompletně zničitelné prostředí. Díky tomu bychom měli vidět dopady svých činů v rámci mapy po celou dobu hraní. Svět má reagovat na to, jak se v něm hráč chová a to po všech stránkách. To zní poměrně divoce, ale údajně v tomto chtějí autoři posunout nový díl gangsterské akce o notný kus dále[5]. Údajně měla či má být ve hře využita i umělá inteligence (Al), nicméně tato informace nebyla „zatím“ nikde veřejně potvrzena.

V testovací verzi GTA VI. je použito kolečko pro výběr zbraní z Red Dead Redemption 2. Vidíme, že hlavní hrdina má umístěnou zbraň na zádech. Možná bude omezené množství zbraní, které u sebe budeme moci mít. V RDR2 to byly dvě velké a dvě malé zbraně. Zbytek byl uložen v sedle koně. V GTA 6 by takto mohlo fungovat naše vozidlo[6].

Jaké nové funkce a vylepšení lze v GTA VI. očekávat?
Grand Theft Auto VI. je ve vývoji teoreticky už od roku 2014, velké změny v Rockstar Games v kombinaci s rozsahem hry ale způsobily natažení vývoje. Na hře opět pracují autoři z britského studia Rockstar North ve spolupráci s dalšími pobočkami po celém světě[4].

Akční postavy z online hry GTA: Trevor-Franklin-Michael. Zdroj: Rockstar Games (tiskový servis)

Analytici ze společnosti Jefferies jsou tedy přesvědčeni, že takhle velký růst může předvídat pouze jediné. Rockstar na konci roku 2023 dodá na trh velmi silný titul, čímž by mohlo být zmiňované GTA VI. Jen pro zajímavost uvedeme, že pokud se tak stane, tak od vydání GTA 5 uplyne neskutečných 10 let. Podobně se finanční zprávy tvářily před lety, když měla vyjít hra GTA 5[5].

Okolo Grand Theft Auto, lépe známé pod zkratkou GTA, se toho v posledních měsících děje poměrně dost. Odstartovalo to oznámením, že se vrátí tři nejslavnější díly s modernější grafikou. Poté skutečně dorazily, byť nesplnily přání mnohých hráčů. Koncem roku pak do GTA 5. přišlo velké rozšíření s pořádným pouličním nádechem[7].

K tématu připravujeme další podrobnosti. Zmínit musíme také skutečnost, že společnost (Rockstar Games) vytvářející tuto online hru do dnešního dne oficiálně neposkytla žádné informace o vývoji, či v jaké fázi se realizace vývoje hry samotné, tedy jejího navazujícího pokračování v podobě GTA VI. nachází.

Použité zdroje:
Insider láká na oficiální představení GTA 6. (n.d.)  www.zing.cz
Spekulace o vydání GTA 6 a překvapivý úspěch GTA Online – INDIAN. (n.d.) indian-tv.cz
Očekávaná pecka GTA VI dostává první obrysy. Známe podrobnosti. (n.d.)  smartmania.cz
GTA 6: Vše, co víme o novém díle!. (n.d.)  www.zbozi.cz/magazin/c/gta-6-informace/
GTA 6 – datum vydání a únik záběrů (INFO). (n.d.)  www.konzoliste.cz
GTA 6: Detaily o příběhu, hrdinech i policistech – INDIAN. (n.d.)  indian-tv.cz
Blíží se konečně GTA VI? Tvůrci oblíbené herní série potvrdili, že aktivně pracují na novém dílu. (n.d.)  z cc.cz
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu