Tenisové legendě Navrátilové byla diagnostikována rakovina krku a prsu

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 01. 2023
Úvodní stránka » Kokteil » Tenisové legendě Navrátilové byla diagnostikována rakovina krku a prsu

Martině Navrátilové byla diagnostikována rakovina hrdla i prsu. Léčit se bude ve Spojených státech.

18násobná grandslamová vítězka ve dvouhře, která v roce 2010 prodělala rakovinu prsu, se začne léčit v New Yorku koncem tohoto měsíce.

Tenisová legenda Navrátilová (66) uvedla, že obě rakoviny byly naštěstí zachyceny v raném stádiu.

Dvojitá pohroma je vážná, ale napravitelná a já doufám v příznivý výsledek,“ zpravodajskému serveru BBC Navrátilová. „Chvíli to bude smrdět, ale budu bojovat ze všeho, co mám,“ řekla tenistka.

Následně provedená lékařská biopsie odhalila u Navrátilové rakovinu hrdla v prvním stadiu. Během testů byla, dle zveřejněných informací zahraničních mediích také objevena bulka v prsu, která byla později diagnostikována jako nesouvisející rakovina.

Obě tyto rakoviny jsou v raném stádiu s dobrými výsledky,“ dodala redakci BBC zástupkyně a manager Navrátilové Mary Greenhamová.

Navrátilová měla tento měsíc vysílat ze studia Tennis Channel v Melbourne reportáž z Australian Open, ale pozvání do studia v živém vysílání odmítla. S tenisovou legendou plánují reportéři ze studia Tennis Channel v Melbourne pouze krátké on-line vstupy s komentáři.

Devítinásobná wimbledonská vítězka dvouhry uvedla, že se cítila „bezmocná“ poté, co jí byla v roce 2010 diagnostikována rakovina, ale rozhodla se zveřejnit tuto zprávu, aby pomohla dalším ženám, které trpí podobnými zdravotními problémy.

Legenda Navrátilová…

Martina Navrátilová se narodila 18. října 1956 v Praze, je bývalá česko-americká profesionální tenistka, která byla mezi lety 1978–1987 světovou jedničkou ve dvouhře. V devíti obdobích na čele strávila 332 týdnů, což ji řadí na druhé místo za Steffi Grafovou. Deblové klasifikaci vévodila nejdéle ze všech hráček, když na vrcholu setrvala 237 týdnů. Do Spojených států emigrovala po US Open 1975 a americké občanství obdržela v roce 1981. České občanství pak přijala v lednu 2008,“ uvádí k tenisové legendě Wikipedia.

Je považována za jednu z nejlepších tenistek všech dob….

Martina Navrátilová na turnaji v Haagu, rok 1980. Zdroj: Hans van Dijk for Anefo / CC0

Celkově vyhrála padesát devět grandslamových turnajů, z toho osmnáctkrát dvouhru, jedenatřicetkrát ženskou čtyřhru a desetkrát smíšenou čtyřhru, což ji v otevřené éře řadí na 1. místo. S Margaret Courtovou a Doris Hartovou je jednou ze tří tenistek historie, které zkompletovaly grandslamové tituly ze všech soutěží čtyř Grand Slamů,“ píší oficiální zdroje.

Ženská tenisová asociace ji sedmkrát vyhlásila Hráčkou roku a jedenáctkrát se stala členkou Páru roku, postupně se Stöveovou, Kingovou a Shriverovou. V roce 2000 byla právem uvedena do Mezinárodní tenisové síně slávy.

Martina Navrátilová na turnaji v Praze. Zdroj: Michal.Pohorelsky~commonswiki / CC BY 2.5

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu