TECHTLE MECHTLE: derniéra show v pražském stylovém ROYAL Theatre & Club chic

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 14. 05. 2024
Zdroj: Nikola Macáková - redakční text
Úvodní stránka » Kokteil » TECHTLE MECHTLE: derniéra show v pražském stylovém ROYAL Theatre & Club chic

Objevte neuvěřitelný svět TECHTLE MECHTLE travesti revue! Spojení umění, zábavy a interakce s diváky, v krásném pražském kabaretu Royal.

Redakce magazínu UdálostiExtra.cz navštívila o víkendu pražský stylový kabaret z roku 1929, který původně fungoval jako kino, jenž byl jeho provozovatelem předělán na zmenšeninu francouzského kabaretu Moulin Rouge.

Stylové podium, stolečky s červenými lampičkami, pohodlná křesílka i unikátní bar plný lahodných koktejlů. To vše, ve spojení s uměleckou skupinou TECHTLE MECHTLE travesti revue byl nejen pro naše redaktory, ale i pro všechny diváky jednoznačně nepřekonatelný zážitek. O víkendu zde proběhla derniéra úspěšné „Drag Royal show.“

Poslední #dragroyalshow v této sezóně. ROYAL Theatre & Club Chic. Zdroj: Štěpán Ruszkowski / TECHTLE MECHTLE REVUE – travesti show (tiskový servis)

Drag Royal show a divadelní představení

Jde o kabaretní představení, v prostorách podobných francouzskému kabaretu Moulin Rouge. Tento typ představní v Praze velmi chyběl. Naše „Drag Royal show,“ na kterou jste přišli, je odlišná od toho, co diváci běžně znají z regionálních divadel. Každoročně připravujeme jedno divadelní představení, s nímž pak odehrajeme přibližně 180 repríz po celé České republice. Tato představení mají dějovou linku a jsou provázána jednotlivými scénkami, podobně jako u muzikálů, ale v podání travesti umělců. Dnešní show je však čistě o zábavě, choreografiích a písních, dnes navíc i se všemi tanečníky, kteří se obvykle v představeních alternují,“ vysvětlil v úvodu našeho rozhovoru manažer umělecké skupiny Techtle Mechtle – Lukáš Čepelák.

Co plánujete na léto?

Od června se přesouváme na naši letní scénu v pražských Holešovicích do Gauče na Výstavišti, jenž je krásným letním prostorem pro divadla i koncerty. Plánujeme zde čtyři unikátní letní show, každá bude jiná a budou zahrnovat i speciální hosty,“ vysvětlil manažer a také přední protagonista travesti skupiny Lukáš Čepelák. Vstupenky na letní show pod širým nebem jsou k zakoupení v síti Ticketportal.

Co čeká diváky na podzim?

Na podzim nás čeká pokračování v řadě divadelních představení ‚All Inclusive Bibione‘, které budeme hrát po celé republice až do března roku 2025. Kromě toho od 20. října do 20. listopadu plánujeme speciální narozeninovou show, která bude velmi podobná dnešnímu představení „Drag Royal show“ upřesnil. Naši fanoušci, kteří se tak doposud nedostali do cabaretu Royal, tak budou moci obdobnou show shlédnout během narozeninových představeních i u nich.“ upřesnil Čepelák.

Oslava deseti let na scéně

Na podzim budeme slavit desetileté jubileum naší skupiny Techtle Mechtle. K této příležitosti připravujeme sérii třiceti jedinečných zájezdových představení, které se uskuteční v různých městech po celé České republice. Tyto show budou speciální tím, že se nebudou konat nikde jinde, jen na těchto třiceti vybraných místech, kde společně s našimi diváky oslavíme narozeniny,“ řekl dále naší redakci Lukáš Čepelák, a jedním nádechem dodal, od 25. listopadu nás pak čeká skvělá vánoční show, která bude stejná jako minulý rok. Díky tomu, že budeme hrát v jiných městech po České republice, mají diváci možnost přijít se podívat, jak vypadají vánoční svátky u typicky české rodiny.

Plánujete nějaké nové akce či jiné lokality?

V tuto chvíli jsou naše termíny opravdu nabité a kompletně obsazené až do konce března 2025. To znamená, že kdyby dnes někdo chtěl objednat naše představení, můžeme se reálně bavit až o termínech okolo dubna 2025. Velmi si vážíme toho, že za námi diváci chodí a že naše představení jsou dlouho dopředu vyprodána,“ vysvětlil dále Čepelák.

Zažili jsme to na „vlastní kůži…,“ když jsme si chtěli objednat lístky v severočeském Litvínově. Vstupenky byly vyprodány téměř kompletně již druhý den po vašem představení. A takto je to v podstatě, jak jsme měli možnost zjistit, napříč republikou, kde travesti umělci z Techtle Mechtle vystupují,“ reagovala na slova Lukáše Čepeláka redaktorka našeho magazínu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rozhovor s Lukášem Čepelákem alias Dolores

Nikola Macáková — 25. 01. 2024
TECHTLE MECHTLE travesti revue představuje elitní soubor českých travesti umělců, kteří excelují na poli divadelního umění.

„Pravdou je, že i přesto, že máte v litvínovské Citadele, kterou zmiňujete kapacitu sálu shruba 440 míst, diváci si často kupují lístky na příští představení ještě večer před aktuálním představením a následující odpoledne bývá již z pravidla vyprodáno. Moc si toho vážíme!“ poznamenal Lukáš Čepelák a upřesnil, že jako manažer skupiny sleduje i mnoho jiných představení. Ne všichni se mohou pochlubit takovou účastí a velkým zájmem o lístky dopředu jako my, čehož si nesmírně vážíme.

Ne všude vás ale chtějí, proč?

Bohužel, stále se setkáváme s předsudky vůči typu našeho představení. Když kontaktujeme divadla v městech, kde pravidelně nehrajeme, a řekneme řediteli nebo ředitelce, že bychom si tam chtěli zahrát, často nám odpoví, že toto nepatří do jejich divadla a že nás u nich nechtějí. Mnoho lidí si představuje travesti show jako něco sprostého, vulgárního a bohužel někteří kolegové z našeho oboru to také tak prezentují, což nám komplikuje situaci.

Myslíte si, Lukáši, že travesti show patří do divadel?

Rozhodně ano!

„My jsme dokázali, že travesti show v našem podání své místo v divadlech má, a spousta lidí s tím souhlasí. Snažíme se oslovit českého diváka a díky scénářům, které odrážejí běžný život, se diváci mohou snadno s představením ztotožnit, což bylo velmi úspěšné například i u komedií Slunce seno…, v režii Zdeňka Trošky. Proto pokračujeme v linii představení, které reflektují českou rodinu a české manželství, jako například v našem novém kuse ‚All Inclusive Bibione‘, kde česká rodina po třiceti letech manželství vyrazí na svou první dovolenou k moři. Jak jinak, než-li do italského Bibione,“ dodal s úsměven na tváři Lukáš Čepelák.

Plánujete něco velkého, jako je třeba pražská O2 aréna a podobně?

Neplánujeme vystupovat ve velkých prostorách jako O2 aréna, protože bychom ztratili náš osobní kontakt s diváky, který je pro nás klíčový. Raději hrajeme v menších prostorách. Tato blízkost je pro nás a naše diváky velmi důležitá,“ doplnil závěrem pro redakci magazínu UdálostiExtra.cz manažer umělecké skupiny Techtle Mechtle Lukáš Čepelák.

Děkuji za rozhovor, ať se daří!


Rozhovor vedla: Nikola Macáková,
UdálostiExtra.cz – redakční text *
Použité zdroje: techtlemechtlerevue.cz (Lukáš Čepelák, manažer)

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu