Na kávičce se Zdeňkem Godlou

FOTOGALERIE VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 19. 02. 2023
Zdroj: redakce*
Úvodní stránka » Kokteil » Na kávičce se Zdeňkem Godlou

Jeden z nejobsazovanějších českých herců Zdeněk Godla. Co aktuálně dělá a připravuje? Zeptali jsme se ho.

K herectví se Zdeněk dostal zcela náhodou. „Vykonával v tu dobu veřejně prospěšné práce v Chomutově a na dvoře místní pošty probíhal casting režiséra Petra Václava  na roli v jeho koprodukčním dramatu Cesta ven. Zdeněk Godla se přihlásil a svým projevem zaujal režiséra natolik, že ho poté obsadil i do svých dalších filmů Nikdy nejsme sami a Skokan. Následně dostal nabídku od režiséra Jana Prušinovského na roli cikána Franty v seriálu Most!, který měl obrovský divácký ohlas a prakticky přes noc z něj udělal hvězdu,“ uvádí portál ČSFD.

Zdeněk se objevil v epizodních rolích v seriálu Rapl či Ordinace v růžové zahradě, menší roli měl i ve filmech Případ mrtvého nebožtíka a Štěstí je krásná věc. Dostal také nabídku hrát v televizní minisérii Stockholmský syndrom, ale po přečtení scénáře roli odmítl,“ dodává s dalšími podrobnostmi ČSFD.

Málo kdo rovněž ví, že prestižním americkým časopisem The Hollywood Reporter je Zdeněk přirovnáván k slavnému herci Ericu Banovi.

Zdeňka jsme potkali s jeho hereckými kolegy z připravovaného seriálu Socki na ruby v chomutovském obchodním domě Centrál, kde sídlí Barber shop jeho velkého kamaráda Radka Kirveje a rovnou jsme Zdeňka při té příležitosti vyzpovídali.

Co aktuálně Zdeněk chystá?

Herec Zdeněk Godla ačkoliv sám o sobě říká, že hercem není má na svém kontě okolo čtyřiceti filmových rolí včetně dvou celovečerních filmů, ve kterých hrál a účinkoval, nyní připravuje svůj vlastní zábavný seriál ze života, který dostal název Socki na ruby.

SOCKI NA RUBY. Zdroj: Radek Kirvek a kolegové ze „socek“. (publikováno se svolením autora)

Jedná se o humorný několika dílný seriál, který vypovídá o pravdivých příbězích mých kamarádů a přátel, které se skutečně staly. V každém díle se objeví jedna známá herecká osobnost, kterou znají diváci z divadla či televize. Už nyní mohu prozradit, že účinkovaní v mém novém připravovaném seriálu přislíbil divadelní a televizní herec Martin Hofmann nebo můj herecký kolega Martin Zounar, který spolu se mnou nyní hraje v seriálu TV Nova (v nekonečném seriálu… směje se Zdeněk…) Ordinace v růžové zahradě 2,“ upřesnil.

Zdeňku, jak jste přišel k tomu, že natočíte Váš vlastní seriál?

Jednoduše. Seděli jsme s přáteli a říkali jsme si, že bychom mohli ve volném čase natáčet nějaké humorné scénky na YouTube. Dělali jsme to z počátku, jak se lidově říká „na koleni.“ Kamera, střih i režie bylo vše v našich rukou. Nicméně to zaznamenala jedna komerční televize, kterou nechci nyní jmenovat s tím, že nám poskytne celý štáb, techniku a natočí se to již oficiálně pod taktovkou profesionálních tvůrců a režie a samozřejmě v koprodukci s nejmenovanou komerční televizí,“ řekl Zdeněk Godla.

Je to Vás seriál jste autorem námětu, přesto můžete a budete moci do natáčení nějak zasahovat?

Samozřejmě ano! „Dal jsem si dvě hlavní podmínky první byla ta, že se vše bude natáčet zde u nás v Ústeckém kraji, protože hlavní protagonisté stejně jako já pochází z Ústeckého kraje. Další podmínku bylo to, že připravovaný humorný seriál vypovídá o reálných scénkách ze života, a kdo jiný by je lépe zahrál a vystihl, než-li ti, kterým se to skutečně stalo. Čili „nejen“ v hlavních rolích uvidíme neherce, mé přátelé a kamarády. Spolu s nimi bych rád, aby se v každém díle objevila jedna známá herecká osobnost, jak jsem již uvedl,“ upřesnil Zdeněk.

Co připravovaný seriál a finance?

Tak každá „sranda“ něco stojí a samozřejmě i natáčení takového seriálu kord v dnešní době stojí nemalé peníze, a proto jsme s přáteli oslovili místní podnikatele, kteří finančně podpořili prvotní vznik seriálu a podporují jej do dnes. Rád bych touto cestou poděkoval mému velkému kamarádovi podnikateli ze severočeského Chomutova panu Radkovi Kirvejovi, který je majitelem Barber shopu „U Radka“ sídlící v obchodním domě Centrál Chomutov, kde se právě nacházíme a dále pak chomutovské firmě Korainstal – Honza Kora a firmám Vyhubto či Vyčistímeto,“ řekl Zdeněk Godla a dodal, že aktuálně se již řeší spolupráce s jednou komerční televizí, jak již bylo rovněž zmíněno.

Co je u Vás Zdeňku nového?

Tak nyní jsem pracovně točil hodně na Slovensku, kde teď nedávno šel do slovenských kin, podle mého názoru naprosto skvělý film Invalida, který se točí kolem divokých 90. let. Jakmile bude film dostupný i v českých kinech, (což by mělo být někdy okolo 20. dubna, upřesnil Zdeněk) všem jej vřele doporučuji. Slovenské premiéry jsem se osobně zúčastnil. Opravdu to stojí za to – je to pecka!,“ řekl Zdeněk a dodal, že další filmy, které musí zmínit bylo například natáčení a dokončení filmu Bastardi 4: Reparát z dílny skvělého režiséra a scénáristy Tomáše Magnuska, který rovněž míří do kin a pak samozřejmě také Villa Lucia, což je slovenská komedie v režii Michala Kollára a i zde musím říct, že se lidé dost pobaví,“ řekl Zdeněk.

Socki na ruby navštěvují nemocnice

Rozhodli jsme se, že budeme zatím v našem regionu navštěvovat nejen dětské pacienty v místních nemocnicích, abychom jim vykouzlili „úsměv na tváři“, řekl Zdeněk a dodal, že spolu s ním pacienty v nemocnicích navštívil celý tým ze Socek na ruby jmenovitě pak skvělý Julius Oračko, Jakub Hirko, Radek Kirvej a Cyril Ladič.

Byli jsme již v chomutovské nemocnici a aktuálně plánujeme návštěvu, po domluvě s paní Mrákotovou v ústecké krajské nemocnici, kde bychom rádi navštívili především dětské pacienty, ale samozřejmě pravděpodobně zavítáme k dospělým pacientům, kteří musí být v nemocnici hospitalizováni, abychom je potěšili, udělali radost, rozveselili je a také jim rozdali malé dárky, které pro ně máme připraveny. Jde o náš merch, který vykouzlí pacientům vždy úsměv na tváři,“ dodal závěrem Zdeněk.

Zdeněk a seriál MOST!

Závěrem našeho rozhovoru se musíme vrátit k legendárnímu seriálu MOST! z dílny scénáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice Prušinovský a Kolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál legendární Martin Hofmann. Zdeněk Godla v seriálu MOST! ztvárnil roli cikána Franty, který je zaměstnán v mosteckých technických službách.

Zdeňku, jedna otázka za všechny; jaký byl váš osobní největší zážitek ze seriálu MOST! ?

Asi ten vůbec největší zážitek pro mě byl, když jsem měl zahrát postelovou scénu s herečkou Erikou Stárkovou (směje se Zdeněk….), dále raději bez komentáře, 🙂 usmívá se a dodává, samozřejmě zážitků a legrace „na place“ bylo mnoho. Co mě osobně ze všeho nejvíc ale dostalo a myslím, že nejen mě byl ten obrovský „humbuk“ kolem celého toho filmu, když se v mostecké legendární restauraci Severka natáčela s Českou televizí ta „dotočná“ s promítáním závěrečného dílu. Přes neskutečný dav lidí jsem hnedle neměl vůbec šanci dostat se dovnitř restaurace. Udělal jsem s fanoušky asi stovky selfíček – bylo to něco neskutečného, něco se se nedá ani popsat a samozřejmě mě to velice potěšilo a myslím, že nejen mě,“ dodal závěrem Zdeněk.

Video od fanoušků z mostecké restaurace Severka. Live promítání 8. dílu seriálu MOST! spolu s tvůrci, herci a také samozřejmě fanoušky.

Zdeňku mnohokrát Vám děkujeme za rozhovor a ať se Vám i všem vašim hereckým kolegům se seriálu Socki na ruby daří.

 

Použité zdroje: YouTube.com (Radka Mysková), Wikipedia, ČSFD, Facebook.com
Text: redakční text*

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu