Festival Energie: startuje 4. ročník festivalu pro kulturu

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 23. 05. 2023
Zdroj: Denisa Cingelová / Brainzone.cz
Úvodní stránka » Kokteil » Festival Energie: startuje 4. ročník festivalu pro kulturu

Letos zamíří do 6 měst, kam tentokrát veze epickou show SNOWFLAKES: Amerikánka, koncerty Ewy Farné, Xindla X, Anny K., Michala Hrůzy a další.

O festivalu dnes informovala magazín UdálostiExtra.cz Denisa Cingelová z Brainzone.cz s tím, že na některých zastávkách nebude chybět ani Cirk La Putyka se svým novým představením Horáček Gen XYZ.

Čtvrtý ročník putovního hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu do regionů opět přiveze bohatý kulturní program. Letos se návštěvníci mohou těšit třeba na kapelu Michala Hrůzy, Poetiku, Xindl X nebo zpěvačky Annu K či Ewu Farnou a mnoho dalších. Unikátním zážitkem bude rozhodně SNOWFLAKES: Amerikánka, epická show autentických zpovědí, muzikál, činohra, fashion show, živá upoutávka na film AMERIKÁNKA a další kapitola příběhu o tom, že naději, pokud se ji nerozhodneme vzdát sami, nám nikdo vzít nedokáže.

Cílem festivalu je propojení lokálních umělců se známými jmény a také podpora ekologie.

Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstreamově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu. „Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců,“ vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Putovní festival tento rok doprovodí jako už tradičně soubor Cirk La Putyka, tentokrát koncertem s cirkusovými tóny Horáček GEN XYZ, kde se v hlavních rolích představí Ondřej Ruml a Naďa Válová. Divadelní část festivalu zahrne i drama inspirované skutečnými osudy o svobodě a touze žít s názvem  SNOWFLAKES: Amerikánka. Cesta k filmové Amerikánce vedla přes několik podob Amerikánky divadelní, takže se takto vrací ke svým kořenům a dává divákům jedinečnou šanci zažít energii a smysluplnost integrace těchto neobyčejných dětí plných energie, radosti a odhodlání. V režii Viktora Tauše.

Hudební den roztančí tóny kapel Poetika,  Xindla X., Michala Hrůzy, Ewy Farné, Anny K., Marcella, Sebastiana, Thoma Artwaye a dalších.  Dětem bude vždy věnované sobotní odpoledne. S kapelou Kujme Pikle si mohou zazpívat známé písničky z pohádek, herec Tomáš Měcháček přijede se svou road-show pro děti „Sešli se tři a stalo se“. Pro velký úspěch z loňského roku nebude chybět workshop Cirku La Putyka, kde si děti vyzkoušejí, co obnáší příprava akrobatů. Soubor Divadlo Údif předvede divákům science show s vizuálně atraktivními pokusy ze světa fyziky. A letos na dětské návštěvníky čeká také unikátní dílna kreativního tvoření ateliéru JELENI NELENÍ.

Na každém zastavení festivalu bude možné šlápnout do pedálů speciálního charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ a svým sportovním výkonem podpořit dvě místní neziskové organizace. Případnou únavu mohou návštěvníci vyřešit odpočinkem v ČEZ Energy zóně. Kromě chill-out zóny s možností dobití mobilních telefonů v ní najdou také interaktivní hry či tzv. fotokoutek. Nedílnou součástí festivalu bude i gastro zóna, kterou jako každý rok obohatí lokální gastro podniky,“ upřesnila Denisa Cingelová.

Akce na navíc snaží následovat a ukazovat veřejnosti světové trendy festivalové kultury, jako je třídění odpadu, udržování „zero waste“ etiky a představuje současné technologie, které posouvají kulturní zážitek i do oblasti udržitelnosti. Festival Energie pro kulturu letos zavítá do Hodonína (9.- 10. června), Hradce Králové, (16. – 17. června), Českých Budějovic (25. – 26. srpna), Třebíče (1. – 2. září), Ústí nad Labem (15. – 16. září) a Plzně (22. – 23. září).

DŘÍVE JSME PSALI:

Začínající zpěvačka JARMILA vydala svůj první videoklip k singlu Petr a Lucie

Nikola Macáková — 24. 04. 2023
Singl je inspirován milostnou novelou Petr a Lucie, kterou napsal francouzský spisovatel Romain Rolland. Autorem hudby i textu písně je Vlastimil Lang.
-nm, -red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu