Záchranářský vrtulník v Moravskoslezském regionu měl napilno

Publikuje: Jana Malá — 28. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Záchranářský vrtulník v Moravskoslezském regionu měl napilno

Záchranáři zasahovali ve středu 27. července u tří vážných nehod cyklistů, které se odehrály v odstupu tří a půl hodiny.

K nehodám došlo na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Vzlétal k nim ostravský vrtulník, vyjížděly pozemní posádky a v jednom případě také horská služba. UdálostiExtra.cz o tom informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl. 

„K první události byli záchranáři voláni před půl druhou odpoledne do Heiparku na Novojičínsku, kde havaroval patnáctiletý cyklista a utrpěl poranění hlavy. Byl zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace,“ sdělil mluvčí krajské záchranky.

O dvě hodiny později spěchaly týmy záchranné služby do Komorní Lhotky na Frýdecko-Místecku. Šestatřicetiletá žena přepadla při sjezdu na kole přes řídítka a při pádu si přivodila otřes mozku. U pacientky zasahovala zdravotnická posádka, která následně přepravila zraněnou k vrtulníku, který přistál na louce pod kopcem.

„Ve tři čtvrtě na pět vyjížděly posádky ke třetímu cyklistovi, a to do Bílé, opět na Frýdecko-Místecku. Dvaadvacetiletý muž rovněž spadl při sjezdu na jízdním kole a jevil známky otřesu mozku. Horšímu poranění podle všeho zabránila přilba, která se při nárazu rozbila,“ upřesnil Humpl. 

„Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do zdravotnických zařízení. První dva předali záchranáři na urgentním příjmu ostravské Fakultní, třetího Frýdecko-Místecké nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu