Záchranáři v Moravskoslezském regionu zasahovali u častých popálenin

Publikuje: David Bárta — 06. 05. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Záchranáři v Moravskoslezském regionu zasahovali u častých popálenin

Popáleniny patří k nejtěžším úrazům, často zanechávají nejen fyzické, ale i psychické jizvy. Vyžadují komplikovanou a dlouhou léčbu.

UdálostiExtra.cz o tom informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že při velkém rozsahu nebo těžkém stupni popálení mohou mít i smrtelné následky. S těmito velmi bolestivými poraněními míří, po prvotním ošetření na místě události, posádky záchranné služby nejčastěji do specializovaného pracoviště – popáleninového centra.

Zdravotnická záchranná služba zasahuje u pacientů s popáleninami velmi často.

„Jen v dubnu 2022, tedy za jediný měsíc, ošetřovaly týmy na různých místech Moravskoslezského kraje 25 takto zraněných. Více než polovina z těchto osob byly dětí (14 případů) a přes třetinu takto zasažených, devět, tvořily děti do tří let,“ uvedl Humpl.

Zdaleka přitom nejde jen o stavy vzniklé při požárech, právě naopak.

U dětí jsou popáleniny téměř vždy způsobeny neopatrností. U nejmenších dětí pak neschopností předvídat následky svého jednání a nepozorností dohlížející osoby, obvykle rodiče. Jedná se tak ponejvíce o zasažení horkými tekutinami v domácnosti – převrhnutím šálku horkého nápoje, nádoby s čajem, talíře s polévkou, rychlovarné konvice, hrnce na plotně…

„Příkladem může být dvou a půl letá dívka z Ostravy, která se opařila, když na sebe z kuchyňské linky strhla hrnek s horkým čajem. Utrpěla vážné popáleniny v oblasti krku, hrudníku a horní končetiny, jež si vyžádaly zásah záchranné služby a následnou péči v nemocnici,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu