Více než 3/4 firem v ČR má problém financovat svoje IT

Publikuje: Martin Moc — 06. 10. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Více než 3/4 firem v ČR má problém financovat svoje IT

Až desítky procent nákladů na IT budou mít možnost ušetřit české firmy podnikající na internetu. Desítky procent ušetří optimalizací hostingu.

Leader v oblasti spravovaných hostingových služeb ve střední Evropě, firma vshosting~, totiž spustila 1. 10. 2022 služby na AWS. Firmy díky IT optimalizaci vshostingu mohou ušetřit desítky procent za provoz hostingové infrastruktury v AWS.

Zejména energetická krize a vysoké ceny materiálů aktuálně komplikují funkčnost nejen českých domácností, ale také firem. Společným jmenovatelem je silná nejistota, kterou čeští podnikatelé spojují s tím, co bude na podzim, a jak se s existenčními problémy obě sféry vypořádají v následujícím roce. Podle statistik globální společnosti Accenture, poskytující odborné služby a řešení v oblasti podnikových strategií, byly více než tři čtvrtiny firem (76 %) nuceny snížit náklady, aby dokázaly „přežít“ pandemii. Dále Accenture uvádí, že 90 % vedoucích pracovníků tvrdí, že musí zaujmout zcela nový přístup k nákladům a transformovat své podnikání tak, aby reagovalo na pokračující výpadky dodávek. Zároveň chtějí obnovit růst a udržitelnost. Prakticky všichni manažeři (96 %) pak uvedli, že jejich plány na transformaci nákladů pokrývají všechny, nebo většinu oblastí jejich podnikání.

Hostingové služby. Zdroj: Martin Moc / vshosting~ (publikováno se svolením autora)

Na krizovou situaci zareagoval i leader v oblasti managed hostingových služeb ve střední Evropě, firma vshosting~. Od 1. října letošního roku spustil vshosting~ služby na infrastruktuře AWS (Amazon Web Services), globální cloud computing platformě, kterou využívá řada online podnikatelů a IT firem.

Naší specializací jsou spravované služby, u kterých je samozřejmý vysoký standard a kvalita. A mnoho lidí má oblibu v AWS, ale doteď si nemohlo dovolit správu infrastruktury v takové kvalitě, jaká je u nás ve vshostingu. To se teď mění. Našim klientům nově nabízíme kompletně spravované řešení v AWS, nebo hybridní řešení kombinující AWS a vshosting~ infrastrukturu. Klienti tedy dostanou jejich oblíbené AWS spolu s naší správou, převezmeme provoz, a navíc získají i velmi výraznou cost optimalizaci směrem dolů.“ uvádí David Lintimer, obchodní ředitel společnosti vshosting~ a dodává: „Není tajemstvím, že české firmy již začaly významně šetřit. Finančně je vyčerpal covid, vzrostly náklady na energie, ale i na materiál a lidské zdroje. Proto si naše nová služba v AWS klade za cíl pomoci společnostem, které cloudové služby využívají, ušetřit desítky procent za provoz hostingové infrastruktury. Toho dosahujeme optimalizací celého řešení pro každého klienta a možností využít hybridní řešení kombinující infrastrukturu v našem vlastním datacentru a v AWS. Zároveň zajistíme vše okolo každodenního provozu a veškerého operations – firmy tak nemusí financovat vlastní drahé specialisty.“

Platforma AWS aktuálně disponuje největším podílem na trhu public cloud computingu. Podle zprávy Cloud Security Alliance představuje AWS 41,5 % trhu, tedy více než všichni jeho hlavní konkurenti dohromady – Microsoft Azure (29,4 %), Google Cloud (3,0 %) a IBM (2,6 %). „AWS platí za zlatý standard ve sféře hostingu. V určitých aspektech má však své limity, neposkytuje například dostatečnou správu infrastruktury pro firmy. A náročnějším online projektům se mohou náklady velmi rychle vyšplhat raketově vysoko. Náš tým specialistů klientům poskytuje kompletní správu a celé řešení optimalizuje s cílem nejvyššího výkonu za co nejnižší náklady tak, aby klienti neplatili zbytečně nic navíc,“ říká Lintimer.

DŘÍVE JSME PSALI:

Martin Moc — 

Řada firem se domnívá, že je péče o AWS infrastrukturu nic nestojí – starají se o ni totiž jejich vývojáři, čili reálné náklady na správu mohou být skryty v samotném vývoji. Skutečné náklady na správu jsou kvůli tomu ve skutečnosti neúměrně vysoké. „S našimi administrátory tyto výdaje srazíte na minimum a svým vývojářům uvolníte ruce na práci, na kterou byli skutečně najati a která je jejich doménou.“ zakončuje Lintimer.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu