Více než 10 000 lidí zaplnilo v pátek Václavské náměstí v Praze

Publikuje: Nikola Macáková — 29. 10. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Více než 10 000 lidí zaplnilo v pátek Václavské náměstí v Praze

Více než 10 tis. lidí zaplnilo v pátek Václavské náměstí v hlavním městě. Demonstranti vyzvali vládu k rezignaci.

Hlavním důvodem nebo jedním z hlavních důvodů, proč demonstranti vyzvali vládu a kabinet premiéra Fialy (ODS) k rezignaci jsou výrazně rostoucí ceny prakticky všeho v České republice.

Protest nazvaný „Česká republika na prvním místě“ byl třetím svého druhu, který organizovala skupina vyzývající k odchodu země z NATO a obnovení vztahů s Moskvou.

Nacionalističtí aktivisté odsoudili sankce EU proti Moskvě jako zdroj nepokojů v regionu a vyzvali k rozhovorům s Kremlem, aby zajistili nové dodávky levnějšího zemního plynu.

Organizátoři na sociálních sítích napadli vládní podporu asi 400 000 ukrajinských uprchlíků v zemi a vyzvali úřady, aby jim zabránily v trvalém usazení v České republice.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nikola Macáková — 

Ministerstvo vnitra popsalo podobný protest, který v září přilákal 70 000 – 80 000 lidí, jako propagaci „prokremelských propagandistických narativů„.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu