V rodinném domě na Opavsku došlo k výbuchu, dva lidé se zranili

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V rodinném domě na Opavsku došlo k výbuchu, dva lidé se zranili

K výbuchu v rodinném domě v Dolním Benešově došlo 25. července po šestnácté hodině. Na místo vyjely dvě posádky RZP a vzletěl vrtulník.

O dramatické události a následné záchranné akci informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že v péči lékařů skončily dvě osoby.

„Šestačtyřicetiletý muž utrpěl popáleniny v oblasti krku, hrudníku, břicha a horních končetin, jeho poranění bylo vážné,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

Dvaasedmdesátiletou ženu týmy záchranářů ošetřily s popáleninami hlavy, horní končetiny a zad. Její zasažení bylo menšího rozsahu.

V Dolním Benešově došlo k výbuchu v rodinném domě, dva lidé byli zraněni | Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)

„Po podání léků tlumících bolest, ošetření popálených ploch a dalších opatřeních, byli oba pacienti transportováni do ostravského popáleninového centra,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u této události zasahovali také hasičské jednotky a policisté. Okolnosti exploze jsou nyní v šetření policie a také krajského hasičského vyšetřovatele příčin požárů.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu