V Pelhřimově se zapsal do České knihy rekordů majitel největší sbírky víček od smetany do kávy

Publikuje: Nikola Macáková — 23. 02. 2023
Zdroj: Miroslav Marek / dobryden.cz
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V Pelhřimově se zapsal do České knihy rekordů majitel největší sbírky víček od smetany do kávy

V Pelhřimově se zapsal do České knihy rekordů majitel největší sbírky víček od smetany do kávy.

Nevídané množství témat obsahují fotografické, malované, kreslené či graficky zpracované série víček od „mlíček“, čímž je myšlena malá smetánka do kávy. Leckde ve světě se jedná o významný sběratelský fenomén, který nyní představuje v Muzeu rekordů v Pelhřimově Čech Ing. Jan Beťák, který shromáždil od roku 1990 nevídaných 25 723 kusů těchto víček a na to konto mu byl ve středu předán pracovníky pelhřimovského muzea českých NEJ… oficiální certifikát o českém rekordu v tomto oboru. Pro nás Čechy je překvapivé, že na zmíněných víčkách najdeme celé série zvířat, rostlin, portrétů herců, svatých obrázků, dopravní prostředky, unikátní stavby, turistické pamětihodnosti, sportovní tématiku a desítky dalších motivů,“ uvedl k novému českému rekordu prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek.

Rekord – V Pelhřimově se zapsal do České knihy rekordů majitel největší sbírky víček od smetany do kávy. Zdroj: Miroslav Marek / dobryden.cz (publikováno se svolením autora)

V této pestrobarevné sbírce se nacházejí víčka ze Švýcarska, Kanady, USA, Japonska, Belgie, Itálie, Norska, Islandu, Francie, Irska a mnoha dalších zemí Evropy, Ameriky i Asie,“ vysvětlil prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov.

Jakousi hříčku (alespoň pro obyvatele ČR) lze nalézt v sérii s hudebními skladateli, kde mezi nejvýznamnějšími osobnostmi světa vážné hudby figuruje i portrét Bedřicha Smetany. Zkrátka Smetana na smetaně!

Mnohé další neobvyklé exempláře jsou nyní v Pelhřimově vystaveny,“ doplnil Miroslav Marek.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu