V obci Branky na Moravě se vážně zranil mladík (15) při motokrosu

Publikuje: Jana Malá — 17. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V obci Branky na Moravě se vážně zranil mladík (15) při motokrosu

Vrtulník letecké záchranné služby spolu s pozemní posádkou záchranářů museli zasahovat v obci Branky na Moravě, kde havaroval mladý závodník.

UdálostiExtra.cz o nehodě informoval zastupující mluvčí moravskoslezské záchranky Ladislav Lang s tím, že zasahující záchranáři na místě ošetřovali mladíka ve věku patnácti let, který se na motokrosu v rychlosti asi 50km/h (při skoku) zřítil na řídítka motorky. Mladý závodník si pádem přivodil vážná poranění.

K události došlo v úterý 16. srpna, krátce po půl sedmé večer. Vzhledem k charakteru úrazu a věku pacienta krajští záchranáři na místo okamžitě vyslali také ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

„Po pádu byl při vědomí, ale udával silné bolesti v oblasti hrudní a bederní páteře. V rámci přednemocniční první pomoci zraněnému byly podány léky proti bolesti a byl imobilizován pomocí krčního límce a vakuové matrace,“ uvedl Ladislav Lang z krajské záchranky.

„K dalšímu vyšetření a ošetření byl následně šetrně letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na oddělení Urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání