V Karviné a na Frýdecko-Místecku zasahovali záchranáři u dvou vážných úrazů

Publikuje: Nikola Macáková — 13. 10. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V Karviné a na Frýdecko-Místecku zasahovali záchranáři u dvou vážných úrazů

Ve středu odpoledne a večer zasahovali záchranáři u dvou závažných úrazů. Odehrály se nejprve v Karviné a poté na Frýdecko-Místecku.

U obou úrazů zasahovaly lékařské pozemní týmy a také vrtulník ostravské letecké záchranné služby. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

K první události vyjeli záchranáři ve čtrnáct hodin. Šestasedmdesátiletý muž pracoval na střeše domu, ze které z výšky okolo pěti metrů spadl na betonovou dlažbu. V době příjezdu záchranářů byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u něj zjistili vážná poranění hlavy a hrudníku,“ řekl mluvčí záchranné služby.

Pacientovi musely být zajištěny dýchací cesty a přístrojem řízená ventilace. Následně jej vrtulník šetrně přepravil do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ upřesnil Lukáš Humpl.

DŘÍVE JSME PSALI:

Žena se v Ostravě zřítila ze zábradlí z výše asi 10metrů. Pád třiapadesátiletá žena nepřežila

Nikola Macáková — 11. 10. 2022
Krátce po osmé hodině ranné, v úterý 11. října zasahovali ostravští záchranáři u tragické události na Svinovských mostech.

Ve večerních hodinách byly posádky krajské záchranky volány do terénu poblíž obce Vendryně na Frýdecko-Místecku k nahlášenému zranění spadlou větví. Čtyřicetiletý muž byl nalezen v lese bez známek života. Jeho poranění bylo smrtelné a lékař záchranné služby mu již nemohl nijak pomoci,“ doplnil závěrem k druhé tragické události mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu